Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: megane II-- usa deplasata spre aripa :(
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Diverse > Diverse
andymese
salut
e prima oara cand postez un topic, a\ici...dabia mi-am facut contu` acum cateva ore....dar am citit destul de multe chestii interesante pe aici

Am si yo o mica problema pe langa altele care le-am avut cu megane-ul (2) asta pe care il am cam de 2 ani...

Faza e ca se intampla acum 3-4 zile sa bata un ditamai "alizeu"--vant puternic, iar cand pasagerul din dreapta mea(yo eram soferu of course biggrin.gif) a deschis usa, o rafala de vant a impins=-o , deplasat-o spre aripa. In sensul ca acum cand deschid usa aia, capatul ei face o frecare cu aripa... se aude si un pocnit cand marginea "aripii(aripei)" nush cum naiba se scrie smile.gif...vine si incaleca usa sad.gif.
Se mai poate vedea si cu ochiul liber ca distanta dintre usa asta cu probleme si aripa, e micsorata fata de cealalta usa (de la sofer..). Am mai tras yo de usa, s-a mai diminuat cat de cat frecarea si zgomotul(pocnitura) care se auzea de fiecare data cand deschideam usa ...dar tot mai se mai "reproduce bugul" .Nu banuiam ca o masina destul d e noua sa fie asa sesinbila ...in fine..

Intrebarea e (ca pp ca nu i s-a intamplat nimanui grozavenia asta) : stiti vreun service mai "ieftinache" ca m-am saturat sa ma tot duc la ala de langa Sofitel, ca ma jegmanesc de bani mereu. Si o ideee de fixare a bugului ar fi binevenita,daca am reusit sa ma fac inteles din ce am scris mai sus smile.gif
MeganeCC
Ai casco??? Daca ai casco du-te la un service Renault... daca nu...
Solon
Casco si service!
Verifica si tu balamalele,poate nu o fi chiar asa de rau!
andymese
ok , 10x
am mai tras de usa cat am putut...biggrin.gif si nu mai se aude asa enervant...
s-a mai ameliorat cat de cat...m-am mai linistit si yo smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.