Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Accident din neatenție
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Diverse > Diverse
bubuion
Salut.
Am lovit masina de o guta de aerisire de la RADET pe care nu am văzut-o (e o chestie verde de tabla in forma de T). Am fost la politie mi-a dat dovada acum merg la un inspector de asigurari CASCO de la ALLIANZ sa imi faca dosarul. Problema e ca nu stiu la ce service sa merg sa o repar. Daca stiti unde lucreaza mai repede si mai bine dati-mi si mie un sfat.
Am lovit amandoua usi dreapta si pragul.
Va multumesc.
cmandrei
Laurentziu83
Si n-ar fi rau sa completezi locatia, altfel iti putem recomanda un service la 500 de km de tine.
hellcat
QUOTE(raszvan @ Feb 25 2006, 03:15 PM)

Sunt sigur ca nu vorbesti in cunostinta de cauza, pt ca oricat ar fi elementul masinii de lovit nu se incarca cu chit peste, ci mai intai se trage tabla, se aduce aproximativ la forma initiala, necesitand in final foarte putin chit. Si cel putin in service-urile Renault se folosesc produse de firma, nici vorba sa crape.
Plus ca-i dau dreptate lui Solon, taierea si sudura pe caroserie sunt de evitat pe cat posibil.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.