Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Intrebare -schimbare masina personala-
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Diverse > Diverse
Turkish
Pentru cei care au masina lor - nu de la firma sau de la altii ci platesc ei la ea si merg ei la service cand este nevoie - si care au trecut de 50k cu ea. Intrebare simpla? Daca ati avea la disp buget sa luati o masina in aceeasi clasa ati mai cumpara Renault??

De curios...

Eu CATEGORIC NU!
MeganeCC
Da, daca megane 3 mi-ar placea... de ce nu?
eminescu0
bineinteles ca da! e o masina fiabila, sigura, puternica, aratoasa, foarte bine finisata si accesibila !

dar tu ce esti asa de revoltat? probabil ca ai un motiv foarte puternic nu? sau chiar mai multe de fapt...

(cred ca am vorbit vineri la intalnire de topicuri asa REVOLTAEEEE !!! mad.gif )
RoVal1972
Eu sunt la a doua masina Renault platita de mine, din banii mei. Vezi semnatura...
Dar a treia as vrea sa fie altceva. Daca as fi sa aleg acum, as alege una dintre BMW300 xd, Mazda6, Toyota RAV4, Nissan Murano...p'astea le am eu pe lista de masini agreate...
cornel_t
Intrebarea e cam "dubioasa" privind raspunsul tau ... de fapt unde vrei sa ajungi?
Si eu sunt la al 2 lea Renault Megane, cumparate ambele de mine, daca as lua din nou Renault??? grea intrebare wink.gif
spd
nu cred ca mai cumpar renault sunt la a doua inainte am avut laguna
vreau toyotaaaaaa nu mai vreu masini europene.
R19/16v
reno all the way !!
cornel_t
Am avut Honda si Daewoo, ma rog japoneza si coreeana, vreau si-o nemteasca acu' rolleyes.gif
@bogdan1978buc "Ati facut vreo intalnire??? "
Nu, ..... s-a nimerit wink.gif
sylvester
Al doilea megane..urmatoarea ma bate gandu sa fie new clio rolleyes.gif
JADRRO
Si eu tot Reno as alege , poate megane 3 , cine stie...
Solon
Avand in vedere ca mi s-a pus pata pe 4X4,as lua reno daca ar avea si ei un model,dar cum nu au,se pare ca ma reorientez.
Oricum cum merge masina mea acum nu as schimba-o pentru nimic in lume.
sorin
Tot Renault as cumpara si second choice ar fi Alfa 159 SportWagon.
Am avut 5 masini germane si nu-mi spun nimic.Din partea mea japonezii pot sa se opreasca cu constructia de automobile.
Laurentziu83
Sunt multumit de masina dar parca nu ma incanta asa tare Renault-ul. Si la cum le deseneaza proiectantii pentru mine alde Vel Satis, Megane hatch, Scenic, Modus etc nu-mi incanta ochiul absolut deloc. Repet, gusturile mele nu se intersecteaza cu Renault, nu am zis ca ar fi masini bune sau rele. Masinile frantuzesti (exceptand Peugeot) nu sunt pe gustul meu.
La design cel mai mult ma atrag asiaticele, pacat de taxele vamale maricele Dar daca as fi limitat de buget si renault ar fi cea mai ieftina varianta, da, n-as avea ce sa fac. La masini romanesti in curand in Romania va fi monopol.
user posted image
k0b3
Da. Urmatoarea masina, probabil cam in doi ani, va fi un Megane wub.gif
octav_
Eu visez la un Megane insa sunt foarte fericit si cu Cliutzul luat in leasing.
semit
si eu tot megane vreau in continuare, poate hatchback data viitoare smile.gif
hebron
Astept un Astra dar pastrez si Clio. Daca ar fi si la noi o afacere profitabila pentru ambele parti buy-back-ul(client-dealer), as da Clio si maine pe un Megane II.
Solon
Buna alegere cu Astra!Te felicit!E o masina super misto si asta noua si classicul.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.