Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Reproducere text -QUOTE-
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Probleme forum
MeganeCC
Cum reproduc si eu un post sau o parte dintr-un post care a fost scris de cineva???
Functia QUOTE ????

Multumesc
st0rm3ru
QUOTE(MeganeCC @ Feb 16 2006, 11:57 PM)
Cum reproduc si eu un post sau o parte dintr-un post care a fost scris de cineva???
Functia QUOTE  ????

uite asa... laugh.gif

quote este util doar daca vrei sa reproduci mai multe post-uri, in rest poti da click direct pe reply in dreptul post-ului respectiv... wink.gif
pentru quote trebuie sa dai click pe el la toate post-urile pe care vrei sa le citezi dupa care dai normal pe Add Reply. wink.gif
MeganeCC
QUOTE(st0rm3ru @ Feb 17 2006, 12:37 AM)
uite asa... laugh.gif

quote este util doar daca vrei sa reproduci mai multe post-uri, in rest poti da click direct pe reply in dreptul post-ului respectiv... wink.gif
pentru quote trebuie sa dai click pe el la toate post-urile pe care vrei sa le citezi dupa care dai normal pe Add Reply. wink.gif
*




Adica asa???
Multumesc mult. Gata m-am lamurit!
st0rm3ru
QUOTE(MeganeCC @ Feb 16 2006, 11:57 PM)
Cum reproduc si eu un post sau o parte dintr-un post care a fost scris de cineva???
Functia QUOTE  ????

Multumesc
*



QUOTE(MeganeCC @ Feb 17 2006, 12:39 AM)
Adica asa???
Multumesc mult. Gata m-am lamurit!
*



foarte bine! (exemplu de quote multiplu) wink.gif
cmandrei
Dar aveti grija la Quote ... regulament ... punctul 2.g. -> "2. g) Este de dorit a se evita citarea intregului mesaj al unui utilizator daca acel post se afla imediat deasupra sau la o distanta mica (6-8 mesaje) de locul in care va fi citat. In schimb, se pot cita si comenta pasaje ale unui post din aceeasi subpagina sau se poate folosi adresarea directa catre un alt utilizator. Respectarea acestui punct duce in final la ocuparea spatiului pe server cu informatie utila in detrimentul celei redundante."
cmandrei
De azi butonul "REPLY" a disparut, se poate utiliza in continuare "AddReply" sau "FastReply".

AddReply - va fi FARA Quote implicit ... pentru a utiliza Quote dati click pe butonul cu aceelasi nume si gata.

FastReply - implicit NU utilizeaza Quote
ghetau dan
Care este succesiunea c tb urmata pt a reproduce O PARTE dintr-un text scris?Intii tb ales textul,apoi apas quote,sau invers??Daca se poate nu f. concis,ci mai pe larg,cu mai putine englezisme(nu stiu bine engleza).Multumesc.
AlexV
Intai trebuie sa apesi pe butonul Quote user posted image si acesta se va transforma in user posted image
Apoi apesi pe butonul AddReply user posted image si iti apare pagina in care sa introduci mesajul tau, in care se afla si postul pe care ai vrut sa il citezi. din acel post poti sa stergi orice vrei, dar trebuie sa lasi ceea ce se afla in paranteze si anume sa nu te atingi de [QUOTE=...] si de [ /QUOTE].
Sper ca e ok.

Numai bine.
ghetau dan
QUOTE(AlexV @ May 19 2006, 02:47 PM)
din acel post poti sa stergi orice vrei, dar trebuie sa lasi ceea ce se afla in paranteze si anume sa nu te atingi de [ QUOTE=...]  si de [ /QUOTE].
Sper ca e ok.

Numai bine.
*


Am reusit? Sa vedem... Merge,dar de ce nu apare ca la st0rm3ru,din acest topic??
cipman
Ti-am modificat eu mesajul. Acum apare corect. Cauza era faptul ca in mesajul citat aparea [QUOT E=...] (fara spatiul intre T si E - aici l-am pus ca sa nu iasa varza) care era interpretat ca si comanda iar [ /QUOTE] are un spatiu inainte "/" si, deci, nu corespunde sintaxei.
Eu am adaugat un spatiu intre "[" si "Q" si acum ambele cuvinte nu corespund sintaxei. Poti indeparta spatiile din cele doua cuvinte cheie si obtii un citat intr-un citat.
Adica:
QUOTE
din acel post poti sa stergi orice vrei, dar trebuie sa lasi ceea ce se afla in paranteze si anume sa nu te atingi de
QUOTE( ...)
si de
.
Sper ca e ok.

Numai bine.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.