Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Eleron symbol
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Diverse > Tuning
themadman
Nu stiu unde sa gasesc ceva frumos sa vina pe fundul asta ciudat!
Astept idei

http://autoaccesorii.ro/products.php?id=299

smile.gif
themadman
http://666edition.com/scripts/podrobnosti.php?IDZ=652

asta am mai vazut si pe unele symboluri pe la noi. mi se pare chiar potrivit
st0rm3ru
e nasol ca acopera al 3-lea stop de frana de la luneta... sad.gif
Solon
Intr-adevar il acopera dar imbunatateste vizibil aspectul masinii din spate.
Toto - BOD
ala de AL in nici un caz... cel putin nu modelul ala! Am vazut un model de eleron din AL care chiar mi-a placut la nebunie, dar nu am gasit nicaieri de vanzare pana acum. Are doua lamele si picioruse ce 2 cm... Arata bestial!!! biggrin.gif . D-asta chiar mi-as pune dar mai trebuiesc si alte modificari...
themadman
am vazut eleron ca asta http://666edition.com/scripts/podrobnosti.php?IDZ=652 azi pe la unirii pe un symbol in fata mea si nu acopera chiar de tot al 3-lea stop. ele este inca vizibil si da destul de bine pe spatele masinii.

o sa fac un studiu de piata pe la firmele de tuning pe la noi sa ma uit pe ceva cataloage sa vad daca vine ceva pe masina.
b90ewn
e aiurea... nu prea are calitatzi de mare sportiv symbolu' si daca mai este si dCi sad.gif ....

anyway: gusturile nu se discuta. parerea mea: keep it simple! smile.gif
Toto - BOD
QUOTE
e aiurea... nu prea are calitatzi de mare sportiv symbolu' si daca mai este si dCi


Oricum eleronul acela nu are nici un fel de efect al aerodinamicii (sau are unul fff mic). Adica oricum nu apasa pe spatele masinii asa cum ar trebui sa faca un eleron sportiv. Este pur si simplu pentru infrumusetarea aspectului masinii! Mie sincer mi se pare dragut (dar nu mi-as pune pe masina) , dar cum spuneai si tu, gusturile nu se discuta.

ps:

QUOTE
o sa fac un studiu de piata pe la firmele de tuning pe la noi sa ma uit pe ceva cataloage sa vad daca vine ceva pe masina.


Te rog si eu ceva! Daca in studiul tau intalnesti cumva un eleron de AL cu picioruse scurte-scurte, te-as ruga sa imi spui si mie. Eu caut de cateva luni unul dintr-ala si nu am gasit nicaieri. (il exclud pe acela de pe www.autoaccesorii.ro cu picioruse scurte! nu-mi place ca ies mult in afara pe sub eleron). Merci!
themadman
Si eu caut ceva ca si tine tot cu picioruse scurte.
O sa postez ce gasesc.
leonardo
Eleroane se gasesc si in Turcia,tara unde s-au fabricat masinile noastre.
aici
themadman
tare...ia ca o sa vb cu un dealer sa vad ce se poate.
nu am gasit nimic care sa imi placa.
Toto - BOD
tind sa cred ca cele din reprezentanta sunt ffff scumpe! daca afli vre`un pret ne anunti si pe noi!
themadman
o sa intreb la revizie.
mai nou nu prea am avut timp sa ma ocup cu eleronul deoarece am lovit un caine si mi-am spart bare.
si ma ocup intens sa-mi pun dvd pe masina.
apoi urmeaza eleronul
flavius_mobile
Imi spune si mie cineva de unde sa cumpar si eu un eleron pentru renault symbol fidji am cautat aproape peste tot si nu gasesc deloc.

roskatu
Nici nu cred ca o sa gasesti.. tongue.gif Poti sa iti faci la comanda . Cam slabut cu piesele de tuning la symbol biggrin.gif
flavius_mobile
Singura problema este ca eu sunt din Tg Jiu si din cate stiu nu e pe aici nici o firma sa faca asa ceva la comanda stie cineva daca la craiova sau valcea se gaseste asa ceva
Duyu
Incearca sa iei legatura cu "Toto - BOD" (asta este nick-ul lui aici pe forum). Din cate stiu eu, el are eleron pe Symbol si este din Craiova! tongue.gif Succes!
claudelu_nebunelu
flavius tata esti din tg jiu?cred ca ne cunoastem..ai symbolul fidji albastru methyl nu?si stai in blocul turn..sigur ne cunoastem.eu am masina din semnatura sigur ma stii...daca vrei ne vedem si iti arat eu eleronul pe care l-am luat eu de la un baiat cu hyundai accent..super tare arata.
Cristi_T
nu faci tu cateva poze sa ne arati si noua te rog
sa ne spui si un pret pentru eleron
ms
Duyu
Eleron pentru masina din semnatura stie careva unde gasesc? smile.gif Din pacate link-urile de mai sus au "expirat".
BioHazarD
A intrebat cineva de curiozitate la Renault, cat este un eleron?

user posted image
Duyu
N-am avut curajul... smile.gif
phistach
cred ca o sa intreb eu biggrin.gif
arata foarte bine ! mai ales pe Noul Symbol!
daca aflu ceva va anunt!
al3
am fot la reprezentanta sa vad cat costa un eleron dar cica la symbol faza 3 (de care am eu) nu exista acest accesoriu si cel de pe noul symbol nu se potriveste blink.gif
Duyu
Si n-ai intrebat de curiozitate cat este cel pentru noul Symbol? smile.gif (Ma gandesc ca preturile ar fi apropiate...)
al3
am sa ma duc sa mai intreb odata, de data asta la altul laugh.gif si ma rog de el poate mi-l pune pe faza 3 smile.gif
Duyu
Ok... sa nu uiti sa revii cu noutati smile.gif
al3
am intrebat si de data asta se poate pune si pe faza 3 radmasa.gif doar eleronul e 550 lei fara montaj. cu tot cu manopera si vopsit cred ca ajunge vreo 8-9 smile.gif
hellcat
E greu sa-mi imaginez eleronul asta de la noul symbol pus pe portbagajul vechiului symbol. Insa pentru cei cu symbol 5 e o solutie, cu 550 de lei la care se mai adauga vreo 150 lei vopsit si montaj ii dai o nota personala masinutei.
al3
sad.gif cam asa-i. pacat ca nu l-au bagat ca accesoriu si la vechiul symbol.
kodakromania
QUOTE(themadman @ 18 Jan 2006, 01:52)
Nu stiu unde sa gasesc ceva frumos sa vina pe fundul asta ciudat!
Astept idei

http://autoaccesorii.ro/products.php?id=299


Eu mi-am luat de la reprezentanta. Noul Symbol are o forma destul de ciudata astfel ca orice eleron pe care l-am testat nu pica de niciun fel pe masina.

Asadar 450 ron (eleron) + 75 ron vopseaua + 150 vopsitoria si montajul = 675 total

Dar ii schimba radical look-ul !


smile.gif
*


pure_player
ptr clio symbol sedan.. am eu eleron ca acesta
http://www.booster.ro/files/pictures/produ...gt-wing-150.jpg
klaus09
Chiar nu stie nimeni, unde se poate gasi un eleron pentru luneta symbolului (in cazul meu 2007), care sa imbunatateasca imaginea fundului controversat? M-ar interesa ceva care sa estompeze cocoasa, dar ceva finut, nu extravagant, poate in combinatie cu un eleron pentru portbagaj (din asta am gasit pe site-ul recomandat mai sus). Bineinteles la un pret decent pentru vremurile astea, de criza!
c3k
Eu am pus pe Renault Symbol (modelul nou) eleronul oferit de producator si arata foarte bine. A costat cam 100 de euro si sunt foarte multumit. Este exact ca in pozele oficiale de prezentare. Pentru cei care nu il stiu, pot sa il vada aici (poza 5):

Eleron Renaul Symbol
10nu7z
Ceva eleroane finute dar de efect ati mai gasit ? Poze si ceva preturi daca se poate .
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.