Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Scoala de soferi
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Diverse > Diverse
cosminidis
Hello all,

Nevasta-mea vrea sa se apuce de scoala de soferi. Am doua intrebari:

1) Ce scoala recomandati in Bucuresti (cu instructori seriosi si masini pe care sa se descurce mai usor, nu Dacii 1310...). As prefera pe undeva prin zona Tineretului.

2) In ce perioada e mai bine sa inceapa scoala? Stiu de ex ca nu e prea bine sa dea examenul prin iunie-iulie, pt ca in perioada aia politistii cam pica (vine vara, incepatorii vor sa se duca la mare, e si normal intr-un fel sa fie mai exigenti...). Iarna iar nu ar fi prea bine (cred). Voi ce recomandati?

Multumesc,
CG
semit
eu am facut la Ilioara, e singura scoala de soferi in care am incredere, si in plus eu zic ca nu ar trebui sa suferi si sa faca sotia pe Dacie ca e o vorba veche la care subscriu: "..daca stii sa conduci Dacie stii sa conduci orice masina..." zicala experimentata pe propria piele wink.gif asta mai ales ca e femeie...
hebron
Tot Ilioara iti recomand si eu, in cazul in care (fara sa dau nume) nu vrei sa ajungi sa stai pe la cozi la depus dosarul si sa programeze politistu de acolo examenul la 2 luni dupa...
Ilioara are si Solenza acum.
sylvester
scoala de soferi serioasa???nu exista asa ceva!si aia de la ilioara sunt niste scarbosi!toti instructorii asteapta spaga si daca nu le dai te plimba in poligon pana te plictisesti!Cred ca e o chestie de noroc instructoru pe care il prinzi!Oricum NU LA TEO!acolo am facut eu..sunt praf!
hebron
De Teo nici eu n-am auzit de bine... dry.gif
octav_
Prin sectorul 6 gasesti Bidi Trans pe B-dul Iuliu Maniu, intre Politehnica si Lujerului. Rodell mai este o alternativa, insa n-am vazut decat Matizuri pe la ei.
cosminidis
Ilioara ar fi ok, este destul de aproape de mine, numai sa fie instructorii ok... Eu am avut super noroc cand am facut scoala (un no name, nu mai stiu cum se numea), am avut instructor un politist care mai facea si el un ban, oricum, de atunci nu mi se mai par asa nostime bancurile cu politisti, omul ala era absolut fantastic (din toate punctele de vedere). Aveti vreun nume de instructor, adica e cineva mai deosebit de care sa intreb?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.