Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: sistem evacuare gaze sport
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Cafenea
sb-55-dan
Ce imi puteti spune despre asta?
merita investitia?... chiar aduce ceva cai in plus sau nu?
daca stiti si ceva preturi
mersi biggrin.gif
semit
cam 200 de cai in plus....wink.gif nu aduce mai nimic in plus decat daca se schimba tot din fata masini pana la toba....poti sa incerci la borla..wink.gif
rttt_gia
poate poate cu tot cu admisie sa se mai nasca un cal wink.gif
...pilot - borla cum spunea colegu
bafta
b06fcn
Corect! Este mai mult un efect placebo, in sensul ca evacuarea, fiind mai rapida, da o senzatie de "zvac" mai pronuntata. Problema e ca, odata intrat in sistem, greu mai scoti nevoia de zgomot si senzatia de mancarime in talpa... wink.gif
@tt@ck
Corect...
Eu am facut mici modificari la evacuare si simt ca masina raspunde mai bine ( sunt constient ca este totul doar in capul meu). Insa singura schimbare pe care am observat-o este ca mi-a crescut consumul cu vreo 2 litri... pentru ca tin mai mult piciorul pe pedala din dreapta... deh se aude bine biggrin.gif
sb-55-dan
biggrin.gif deci asta ar fii singura "imbunatatire" ?... cresterea consumului?
E OK tongue.gif
@tt@ck
sa nu uitam sound-ul... unii spun ca parca ne luam tractoare, altii sunt de acord cu noi ca este ca geamatul unei femei, altii ca ii trezim noaptea.... Pe scurt Sound-ul este demential
rttt_gia
e bestial, dimineata la 8 cand esti blocat la apaca in intersectie, parca e o placere sa accelerezi si sa simti cu tremura podeaua sub tine laugh.gif . that's it.
bafta
George
nu iti aduce nimic in plus daca modificarea nu este efectuata alaturi de altele . mult mai costisitoare .
RoVal1972
biggrin.gif laugh.gif biggrin.gif laugh.gif biggrin.gif laugh.gif
Ce funny e unii...
Chiar, oare la ce o fi necesara o toba mai zgomotoasa intr-un oras supraaglomerat, poluat si varza la capitolul circulatie ?????
sandman_
Daca toba e facuta pentru respectivul motor si sincronizata cum trebuie, atunci aduce un plus de vreo 2-3 calutzi, pe care un sofer obisnuit (cum suntem noi) nu-l prea simte.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.