Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Megane 1 - Zgomot la demaraj
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane
reno-Avy
Salut!
Am un Megane 1 break din 2000, 1,6cmc, 16V care face un zgomot (ca un scartait metalic) in partea din fata, la plecarea de pe loc si la accelerari bruste.
Intr-un Service Renault, nu au stiut sa spuna ce sau de la ce ar putea fi (dupa 6 ore de studii si probe).
Ma poate ajuta cineva sa aflu de la ce poate fi acest zgomot?
Apropo, in service mi-au schimbat bieleta de cuplu, dar fara nici un rezultat, iar zgomotul se aude cand pe stanga cand pe dreapta (la rotile din fata).
Daca a mai intalnit cineva problema asta, il rog sa-mi spuna cam ce crede ca are si cum as putea sa o rezolv.
Multam!
b06fcn
Nu stiu daca e asta, da' la mine la R21 a fost : basculele slabite ! Incearca sa mai strangi suruburile alea de 17, da' cu masina pe roti, ca sa ramana pe pozitie.
grizzly
La mine face zgomot (un fel de harsait sau huruit) la plecari mai tari de pe loc. Mi s-a spus ca e normal dar nu cred.
eminescu0
si la mine se aude uneori ceva asemanator ... un suierat ceva ... sper sa nu fie ceva grav.
bogdan20
Ia verificati voi ornamentul de plastic care acopera motorul.La mine plecasera clemele care sustin acest suport in jos si in momentul cand aceleram se auzea un zgomot de ma scotea afara din masina.Atentie la cleme de plastic ca se rup foarte usor.
zah
V-ati gandit ca poate va patineaza ambreiajul??
grizzly
Asta a fost buna cu ambreiajul care patineaza la masina noua.
cri123
La plecarea de pe loc cu M1, mai ales cand se pleaca subturat si cu pedala lasata foarte finut, ambreiajul are un fluierat destul de ascutit, care insa este normal dupa ce spun cei din service. Cica asa face... Si nu cred ca mint, ca nu au nici un interes sa nu puna un ambreiaj nou pe masini care nu mai sunt in garantie biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.