Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Becuri / Sigurante Arse
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane
V A L I
Am dat search pe forum dar se pare ca nu s-a mai discutat sau nu am gasit eu.

Asadar...asta seara cand dau sa plec cu masina , aprind farurile dar ..ele se aprind max 1 secunda apoi se sting (faza scurta); incerc sa le reaprind dar degeaba. Ma dau jos si vad ca ele totusi lumineaza...mai putin ca cele de pozitie:)...
Faza lunga merge dar doar pentru farul din stanga.
Proiectoarele ceata nu au nici o problema.
Deci..trebuie sa schimb becurile..sau sunt doar niste sigurante..? (daca da care din ele...).
Laurentziu83
adica functioneaza faza scurta sau nu?
daca functioneaza slab atunci nu-s de vina nici becurile, nici sigurantele.
mai spui ca merge numai un far de faza lunga.
Cam multe becuri s-au stins deodata, inclin sa cred ca ai o problema pe la blocul de lumini sau pe la releele de faruri, ceea ce e cam nasol, te-ar costa mai mult decat becurile.
V A L I
Faza scurta nu functioneaza... adica functioneaza f f slab... lumineaza mult mai putin decat becurile de pozitie...
Daca dau faza lunga... merge doar farul din stanga...cel din dreapta nu.
V A L I
S-a rezolvat. Se poate inchide. Mersi pentru ajutor.
Liviu
Ok .. bravo ca s-a rezolvat.

Hai totusi sa ajutam si urmatorul user cu un defect similar, in speranta ca va da search inainte de a posta problema : spune-ne si noua, ce a avut ?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.