Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Cum ati gasit www.reno.ro ?
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
cmandrei
De curiozitate doar ...

eu l-am gasit cautand pe net (google) ceva date despre Renault 5 ...
vali79m
l-am gasit cautand date tehnice pe google despre viitoare masina pe care trebuia sa o iau, si uite ca mi-am luat-o
PS: desi s-a tot spus ca se gasesc autocolante cu numele forumul in targ, eu nu am vazut decat o singura masina prin oras care avea acea sigla(bucuresti)
Solon
Eu stiu de la Venom.
renonino
Eram la Serus cu masina lovita si m-am intalnit acolo cu un posesor de Clio Bicorp cu care ma intalnisem in prealabil si la politie si la constatare la asigurator (cred ca avea nr. de inmatriculare cu COX). El mi-a spus de site si hop si eu. Oricum ii multumesc.
casper
din nimereala, cautam optiuni pt masinuta si ce sa vezi ? tot felu de pareri si impresii, si na .... m-am bagat si io !!!
meganescu
Io l-am gasit pe net! Dar nu aiurea, nici cautand "Renault" sau "forum Renault". De fapt cand l-am gasit nu cautam nimic, poate doar sa pierd vremea ... huh.gif blink.gif
EL_BGD
mie nu mi-a bagat votu' ... personal am vazut "reclama" pe un bicorp albastru sa semafor si mi-a starnit interesul. Cu cateva zile inainte citisem undeva de pejo.ro si am facut o conexiune... biggrin.gif (altfel, cred ca nici acum nu dadeam de forum)
google
Ala cred ca eram eu biggrin.gif .
EL_BGD
Nu mai tin minte numar sau ceva, da' stiu ca muream de somn si era in drumu' meu spre servici, la intersectia de la LukOil dinspre colentina.
octav_
Eu am dat de forum cautand accesorii pt Clio pe google... Mi-ar placea sa vad cat mai multe masini prin Bucuresti cu sigla forumului, macar sa stiu ca sunt oamenii pasionati de Reno-uri wink.gif
google
@EL_BGD

Punct ochit, punct lovit. E in drumul sotiei spre servici (ea merge cu masina la servici, eu merg cu masina de servici cu toate ca lucram in acelasi loc dar intram la ore diferite).

P.S. Da' somnoros esti la 8.00 dimineata!
raresss
pai eu sunt cam de mult pe alt forum de reno si intr-o zi mi-a venit asa mie sa vad daca e vreunul si in romania. este si inca ce mai forum ca n-am mai intrat la ceilalti de cateva spatamani biggrin.gif
Laurentziu83
eu vazusem notificari pe daciaclub pe vremea cand aveam matiz si apoi am intrat sa vad date tehnice la viitoarea masina. asa ca am ramas si aici.
CGB
io am luat masina si apoi am incercat sa aflu pareri despre symbolu' diesel. si uite asa, cautand cu google un forum despre renault ...am ajuns aici.
CT-82-PUM
Eu am gasit acest forum sau cel putin am aflat de el de pe forumul daciaclub.ro
VladK2K
Cautand pe google dupa renault (sa gasesc mai mult decat se gaseste in vreo documentatie oficiala - eu am boala asta, sa citesc documentatia de nebun pana vine jucaria si dupa aia sa o butonez ca disperatul)

P.S.: Nu cred ca acest thread este aiurea, pentru ca poate da niste semnale administratorilor in ce sectoare trebuie promovat site-ul - pe toate site-urile mari sunt iontrebari de genul "cum ai gasit site-ul nostru?"
sylvester
era un forum auto de la o revista....si avea acolo marca reno...si citind pe-acolo zicea cineva ceva de el!am intrat...si am ramas intrat cool.gif
Markos
Aflat de la angajat firma me (import fruits/citrice) care owns un Clio Symbol.
Lucman
Va stiu de la inceput, numai ca nu aveam obiectul.....
cmandrei
Haideti votati ca sunt mai mult de 55 wink.gif
Kata
care a avut ideea sa numeasca domeniul in 'Reno' si nu Renault a fost tare... felicitari!
laur_dci
cand i-am zis uni prieten ca-mi iau clio mi-a spus de existenta reno.ro ca sursa de documentare ...
daciaclub-diana
am vazut in oras un tip cu un megane II cu niste jenti misto care avea pe luneta reclama si am vrut sa vad ce-i pe aici! chiar misto forumul!!!
google
Ciudat! Pana acum EL BGD a vazut "reclama" pe masina mea si Diana pe un Megane II (banui ca a lui Claus) iar la voturi apare ca doar un user a gasit forumul vazand reclama pe o masina.
Racky
La mine a fost ceva ca la laur_dci , i-am zis unui prieten ca-mi iau Clio si ca cei de la reno nu au forum,la care tipul zice ca este forum reno si mi-a dat adresa cool.gif
Nea Vizanu
Am cautat informatii despre masina mostenita de la socrul meu si am gasit...forumul. O.T. Cei de la IPSO parca detin secrete de stat nu date tehnice!
cri123
Cautam pe forum la autoshow...
claus
buna treaba si asta cu reclama pe masina.. (cu toate k am oarece dubii in privinta celor scrise mai sus...)
google
In ce sens?
EL_BGD
eu am scris in post-ul meu ca a fost o eroare la vot, nu l-a contorizat. Toate astea din vina mea, ca am dat view vote results, crezand ca pot sa votez si dupa.
claus
google.. nu mai conteaza..
google
Ai dreptate. Amanunte nesemnificative.
eddie33
Eu am auzit de la finu' Google,cand ne-am intalnit pe alt forum !
vbutnariu
Cu un mic search pe google ceva de genul impresii despre renault si a aparut site-ul asta de atunci... il consultam aproape zilnic.. Foarte bun forum inveti de toate
Alex_HbI
Am aflat de forumul acesta (super tare, frate wink.gif ) de la Otav, cam acum o saptamana, si de atunci in fiecare seara citesc pe aci fara sa ma opresc (pentru ca imi place super mult)..
semit
de pe google, din greseala smile.gif
k0b3
Inainte sa imi iau masina, am cautat pe Google informatii despre Reno. Si am ajuns aici smile.gif Evident, forumul a fost cel care m-a ajutat sa trec peste cele 2 luni jumate de asteptare pana a venit wub.gif
burliu
de trei ani sint pe aceste forumuri si am gasit cu ajutorul acestor oameni minunati,care puna atita pasine pentru ceea ce fac ,rezolvarea la diferite probleme si nu numai
Manuel
QUOTE(Kata @ Nov 1 2005, 06:01 PM)
care a avut ideea sa numeasca domeniul in 'Reno' si nu Renault a fost tare... felicitari!

Conform pronuntiei domnului Ianculescu, ar fi trebuit sa se cheme "RONO" smile.gif

De forumul asta am auzit inca de cand era in faza de proiect, de pe daciaclub. Nu m-am inscris imediat fiindca posibilitatea de a-mi lua o masina Renault mi se parea utopie, la vremea aia. Acu' trag nadejde... smile.gif
lucian_d
Tastand gresit numele marcii, in incercarea de a gasi un forum al posesorilor. Totul s-a intamplat la vreo luna, o luna jumate de la achizitionarea masinii. Dar, stiti ca e si o teorie cu presa - citim (ascultam, vedem) pentru a ne intari convingerile, nu pentru a ni le schimba.
nashu
auzisem de la unu cu 3-4 zile inainte sa-mi vina mashinuta de la un tip pe nume andrei de forum. si dupa ce mi-a sosit mashinuta m-am bagat si io
sagetator
Tastând la plesneală: "www.reno.ro". Practic relativ des treaba asta: "la plesneală" şi găsesc uneori chestii beton.
grizzly
De pe www.masini.ro
TRANCA
un prieten, inainte de a avea masina a cautat impresii pe net...si cica asa poti sa-ti faci o parere de ce dai..si ce iei... tongue.gif
danutz_r
cautand detalii despre renault ....inainte sa-mi iau mashinutza...
A l e x
Eu intai am vazut pe un 407 "pejo.ro" si m-am gandit ca e o coincidenta amuzanta ca firma la care lucreaza un posesor de 407 are acelasi nume cu pronuntia de la "Peugeot" (nu m-am gandit ca poate fi un forum pentru masini). Apoi am vazut "reno.ro" (nu forum.reno.ro) pe o alta masina si am zis ca e prea de tot si am intrat pe ambele site-uri sa vad ce si cum.

Avand in vedere ca eram posesor de 2 renault-uri m-am hotarat sa intru si eu, dar mai mult sa discut Megane-ul ca Symbol-ul nu m-a interesat niciodata prea mult (desi e masina mea principala momentan)
M i h a i
Am vrut sa intru pe renault.ro si din greseala am tastat reno...
Fiu
Cautand pe Google
mister
QUOTE(grizzly @ 19 Jan 2006, 01:14)
De pe www.masini.ro
*




Si eu tot de pe sit-ul de mai sus.
IvanCG
De pe alt forum.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.