Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Nu se mai deschid usile din spate
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane
gaston
Fratilor dupa nici 1700 Km prima problema.
Nu se mai deschid usile din spate din inauntru. Astazi un coleg de serviciu a ramas blocat, trebuind sa ma dau eu jos sa-l scot din spate. NICI UNA din usile din spate nu se deschid din inauntru. Ce dracu o mai si si asta mad.gif
google
Nu cumva ai spalat masina de curand si cand ti-au sters-o au activat sigurantele de protectie pt. copii?
gaston
Ia stai asa, butonul ala care blocheaza geamurile din spate, blocheaza si usile?
dadu
exact
cipman
laugh.gif laugh.gif laugh.gif asta cred ca e poanta zilei. vezi ca se mai intampla sa apesi chiar tu cu cotul pe buton si sa nu-ti dai seama.
ncristi
QUOTE
Ia stai asa, butonul ala care blocheaza geamurile din spate, blocheaza si usile?


Am patit-o si eu....aceeasi spaima...noroc cu sora-mea ca altfel ma duceam cu scandal laugh.gif

PS
Citeste manualul cu atentie. Eviti multe probleme smile.gif
sorin
Daca si la Renault iti prinzi urechile atunci daca cumperi BMW tre sa faci curs de utilizare mai ales cu i-driveul ala biggrin.gif Mie la o faza asemanatoare era sa-mi rupa unu manerul acela de deschidere(clantza),tragea frateeeee.......
___________
1.9dCi
VladK2K
biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif Chiar cand am citit titlul topicului, ma gandeam ca ai apasat pe buton si din cauza ca ledul nu e foarte puternic, nu ti-ai dat seama biggrin.gif
Adevarul e ca la CIELO exista un buton care blocheaza comanda geamurilor tuturor (inclusiv pasager) dar nu si usile - pentru cineva care migreaza de la o astfel de masina la Megane (si avand in vedere ca pe buton e desenat un copil si un geam) butonul nu e destul de intuitiv (la mine nu se aplica, pentru ca am rasfoit manualul de vreo 6 ori pana a venit masina)

O intrebare, daca tot suntem la capitolul "blocat usile masinii"
Zicea ca intr-un anumit caz (cand deschizi cu cheia de urgenta) ca sa blochezi usile, trebuie sa rotesti un surub din usa cu "un dispozitiv asemanator unei surubelnite" (ce exprimare au si astia). A folosit cineva vreodata metoda asta? Blocheaza toate usile? Ce se intampla mai exact?
gaston
Am citit cartea dar mai pe sarite sad.gif . Multumesc tuturor oricum.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.