Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: mi-am luat masinaaaaa
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Diverse > Diverse
George
all in black user posted image

poze multe si micute sa incapa biggrin.gif


user posted imageuser posted imageuser posted image
user posted imageuser posted imageuser posted image
George
user posted imageuser posted imageuser posted image
user posted imageuser posted imageuser posted image
user posted imageuser posted imageuser posted image
George
FOLII - biggrin.gif doar ca sufar , pentru a fi in legalitate trebuie sa am albiciunile alea pe fata :evil:
user posted imageuser posted imageuser posted image
claus
foarte frumos.. sa te bucuri la maxim de ea.. biggrin.gif
chiar.. ce s-a intamplat cu cutia automata.. sau intelesesem eu prost ?
si.. pt folii.. cine te obliga sa fii in legalitate ? smile.gif
ktmbull
PIESA! ph34r.gif
George
multumesc , nu ai inteles gresit , vroiam automat , doar ca mi s-a parut prea lenta , asa ca am ales manuala pana la urma .
mie imi place sa fiu in legalitate tongue.gif
RCS
Bravo...superba masina....sa o folosesti sanatos si fara nici un fel de incident !!! wink.gif Da te rog mai multe date despre motor, putere samd. smile.gif
octav_
Sa o stapanesti sanatos George, e frumoasa foc! smile.gif Pt a fi in legalitate la ce te referi cu albiciuni?
casper
e belea, poate vii diseara la pescarus sa ne arati si noua minunatia. si da-ne si tu detalii omule, detalii.
sorin
In afara de tevile de esapament nu-mi spune nimic masina,dar sa te bucuri de ea cum ma bucur eu de a mea.
cmandrei
Faina treaba ... sa te duca peste tot si cat vrei tu ...
George
multumesc de urari biggrin.gif

masina e 2.5i 165cp , aspirat H4
Numar cilindri 4 cilindri, 16 V
Tip motor boxer, 16V
Capacitate cil., l/cm3 2 457
Putere max., kw (CP)/rpm 121(165)/5.600
Cuplu maxim, Nm/rpm 226(23,0)/4.400

9.3 demaraj
214vit max
pana acum am un super consum cu ea biggrin.gif

masina merge superb si sunt indragostit de ea smile.gif
George
user posted imageuser posted imageuser posted image
user posted imageuser posted imageuser posted image
user posted image
Sefu_lu'_Picasso
QUOTE(sorin @ Oct 14 2005, 08:06 AM)
In afara de tevile de esapament nu-mi spune nimic masina,dar sa te bucuri de ea cum ma bucur eu de a mea.

Subaru nu iti zice nimic? Legacy nu iti zice nimic?AWD nimic? Fff ciudat rolleyes.gif


Sa o stapanesti sanatos, fara incidente, si cat mai multi km fara probleme. E superba masina wink.gif
padre
Foarte tare, frate! laugh.gif
Super masinuta, ca orice alt Subaru, de altfel. Consumul ala e numai in oras sau e mixt? Pentru ca am auzit ca in oras se invarte pe la 13 l/100 consumul si mi se pare super pentru o masina pe benzina cu motor 2.5.
Si daca nu e prea mult, cat a costat?
Ce dotari ai pe ea? Eventual daca exista ceva mai deosebit, AC si geamuri electrice stiu ca are.
EL_BGD
Desi ti-a spus toata lumea, mai spun iti mai spun si eu sa o stapanesti sanatos si sa faci multi km fara nici o problema...dar ai grija la radare wink.gif
George
multumesc pentru urari biggrin.gif
pret de lista 21 400 CIP Euroi

dotari :
SIGURANTA
AWD
ABS si EBD
Airbag frontal sofer si pasager
Airbag-uri laterale
Perdea airbag-uri
Ranforsare suplimentara a caroseriei
Ranforsare usi laterale
Perimetru absorbtie impact frontal
Discuri frana fata ventilate
Tetiere fata active
Tetiere reglabile (fata, spate)
Centuri siguranta fata, dublu pretensionate
Centuri siguranta reglabile in inaltime
A treia centura spate cu fixare in 3 puncte
Sistem fixare pt. 2 scaune copii (ISOFIX)
CONFORT
Climatronic
CD player + Radio (AM, FM)
Computer de bord
Geamuri actionate electric (fata, spate)
Inchidere centralizata
Cotiera fata si la bancheta spate
Blocare usi spate pentru siguranta copiilor
Blocare usi & geamuri - comanda interior
Oglinzi laterale actionate/ incalzite electric
Oglinzi laterale cu semnalizatoare
Scaun sofer cu reglaj pe inaltime
Indicator temperatura exterioara
Reglaj al pozitiei farurilor pe inaltime
Proiectoare ceata
Imobilizator codat in cheie
Volan Momo comenzi audio
Coloana volan reglabila pe inaltime
Servodirectie
Controlul vitezei de croaziera
Oglinzi iluminate la parasolare
Lampi de citit
Antena incorporata in luneta
Luneta cu degivrare
Suport pahare fata/spate
Iluminare portbagaj
Suporti fixare bagaje (interior)
Jante de aliaj

eu am luat ceva reducere la ea biggrin.gif

jantele finale vor fi pe 17" in 5 spite. momentan sunt la siab pe o masina :-/ si trebuie sa ma multumesc cu astea pe 16 "
sorin
QUOTE(Sefu_lu'_Picasso @ Oct 14 2005, 11:14 AM)
Subaru nu iti zice nimic? Legacy nu iti zice nimic?AWD nimic? Fff ciudat  rolleyes.gif



Am observat ca este la noi un rage Subaru si ma intreb de unde vine pentru ca in vest Subaru este doar o marca de duzina ca si Renault dealtfel dar prinde mult mai slab la public.Nu se compara in segment cu Alfa,BMW si Lexus.
padre
Pai nici preturile nu se compara cu BMW, cel putin, de Alfa nu ma pronunt.
Iar calitatea Subaru este ridicata, poate nu mereu la standard BMW (de altfel Subaru nici nu acopera toate segmentele de piata pe care le acopera BMW) dar oricum este o marca f buna si cu un pronuntat caracter sportiv. Asa ca e normal sa prinda la public.
Si cine nu a auzit de Subaru Impreza WRX STi, de exemplu, inseamna ca nu are absolut nici o tangenta cu domeniul auto.
raresss
imi place masina si cel mai mult de la subaru ma incanta forester. problema care o vad eu la masinila astea cam rare este service-ul, piese de shimb si asa mai departe. dar nu ar trebui sa apelezi prea mult la service fiind o japoneza.
s-o stapanesti sanatos.
George
serviceul nu este o problema . au stoc pentru toate piesele, in general . in cel mai rau caz aduc piesele din grecia . acolo este un cap de pod biggrin.gif pentru subaru . deci maxim 10 zile . sau pe acolo. cand te gandesti ca la subaru intri in service direct fiind programat intr-o zi maxim , si la PoRo stai 10 zile doar sa fii programat !!! eu zic ca nu e o problema serviceul wink.gif

foresterul iti place ? ce zici de un 2.5XT 210cp , demaraj 6 sec biggrin.gif
George
cool.gif
razvici
Poate iti schimbi si tu semnatura de pe forumuri biggrin.gif ca acum nu mai esti pieton =))
George
gata biggrin.gif
pe acolo pe unde stiam ca o am ...
raresss
nu pot decat sa spun biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif ca este una din masinile care mi-ar place sa le conduc.........
ai vazut noul forester?
scuze cred ca este acelasi..... rolleyes.gif
George
nu e acelasi , al meu este modelul 2005 . noul forester este cu facelift. sincer imi place mai mult al meu biggrin.gif e mai agresiv wink.gif
dorin00
Super masina. Enjoy!

La SIAB m-au enervat Radacinile ca au tinut toate Subaru incuiate.
George
daca rugai pe cineva ti le deschidea si iti si explica toata lista de dotari , performante ... etc.

au fost inchise datorita tampitilor de romani , mai ales aia sub 14 ani , care trageau de toate manetele, butoanele , doar doar se strica ceva mad.gif

frumoasa tara avem , pacat ca este locuita !

sa nu mai zic de o valoare in jurul varstei mai sus mentionata, care urcat intr-o masina automata, apasa cu mare drag si putere pe sprijinatorul pt picior stang, care , normal de altfel, nu se misca . si vita exclama in gura mare , mooooama ce ambreiaj tare are masina asta ,nici nu vrea sa se miste blink.gif
George
nu am gasit un topic despre ce benzina folositi ! asa ca aveti MARE grija !

uitati -va ce s-a scos din rezervorul unui outback H6
reno-Edi
Mi se pare mie sau spatele e furat de la Kalos?Oricum ai luat mare teapa.Masina arata super naspa.Iar negrul nu o prinde deloc.Daca vroiai masina neagra cu geamuri fumurii luai ceva german nu panarama asta.
Inca o data iti spun arata ca o masina japoneza ieftina.
RCS
mad.gif mad.gif .... Pt George: de unde s-a facut alimentarea cu respectiva benzina....adica de la ce firma???? mad.gif mad.gif
Nea Vizanu
Salut George. Noi ne cunoastem de pe alt forum iar eu tocmai acum ti-am descoperit posturile tale de aici. Desi cu intarziere iti spun sa o stapanesti sanatos si fara evenimente nedorite. Pacat, de chestia cu geamurile de pe fata si eu m-am ofticat la toate masinile detinute, dar totusi cu legislatia nu e de glumit, mai ales ca unii dintre cei platiti din taxele noastre te asteapta zambitori sa gresesti. Numai bine!
George
QUOTE(Edi @ Nov 5 2005, 09:07 PM)
Mi se pare mie sau spatele e furat de la Kalos?Oricum ai luat mare teapa.Masina arata super naspa.Iar negrul nu o prinde deloc.Daca vroiai masina neagra cu geamuri fumurii luai ceva german nu panarama asta.
Inca o data iti spun arata ca o masina japoneza ieftina.

asta e , nu mi-am permis o nemteasca ... nu toti au posibilitatile tale ...
George
QUOTE(RCS @ Nov 5 2005, 10:50 PM)
mad.gif  mad.gif .... Pt George: de unde s-a facut alimentarea cu respectiva benzina....adica de la ce firma???? mad.gif  mad.gif

nu stiu de unde , dar am inteles ca ar fi fost un no -name sad.gif

stupid driver , cum naiba sa bagi benzina de la un no name cand ai masina de 32 000 CIP blink.gif dry.gif
George
QUOTE(Nea Vizanu @ Nov 5 2005, 11:29 PM)
Salut George. Noi ne cunoastem de pe alt forum iar eu tocmai acum ti-am descoperit posturile tale de aici. Desi cu intarziere iti spun sa o stapanesti sanatos si fara evenimente nedorite. Pacat, de chestia cu geamurile de pe fata si eu m-am ofticat la toate masinile detinute, dar totusi cu legislatia nu e de glumit, mai ales ca unii dintre cei platiti din taxele noastre te asteapta zambitori sa gresesti. Numai bine!

salut, multumesc de urari , am preferat sa fiu in legalitate . dry.gif
google
QUOTE(George @ Nov 7 2005, 10:09 AM)
asta e , nu mi-am permis o nemteasca ... nu toti au posibilitatile tale ...

Acum si tu chiar aveai pretentia sa "sari" din supernova in masina nemteasca... wink.gif

Sa o stapanesti sanatos fara incidente ca sunt acrii strugurii... biggrin.gif
George
da , ptiu drace...

multumesc.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.