Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Megane *FACELIFT* 2006
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane
meganusedanu
am auzit din surse ne(autorizate) ca in luna decembrie 2005 se va opri productia la Megane, urmand ca din februarie 2006 sa se inceapa comercializarea noii variante restilizate.Mai mult nu stiu....
ncristi
Si eu am auzit de un face lift al meganului insa nu stiu nimic...
Am vazut dar cateva poze...fata semana cu a noului clio.
cri123
Parca erau niste poze pe aici. Le are cineva? Eu nu le mai gasesc.
dmc
si iata cum sa strici un design reusit (mie nu-mi place deloc noul look iar faza cu insertiile acelea de crom de la faruri mi se pare de cacao - taranism curat)
dmc
si cea de-a doua poza (ma intreb care din cele doua e reala?)
dmc
si inca una

va rog sa observati ca toate cele 3 imagini sunt cu masini diferite, care e reala?

sper ca nici una
dmc
si iata ce vor mai schimba baietii de la Renault
cri123
Hmmm, mie nici una din pozele exterioare nu imi prea place... Eu nu vad multe schimbari de facut pe afara la M2, poate in interior (si mai ales pe la suspensie si directie). Sa speram ca nu o sa strice o masina faina...
ncristi
Mie a 3-a poza (de jos) mi se pare reusita--ce-a mai naspa aia de la mijloc.

Legat de schimbari--am inteles ca se vor face "schimbari majore privind furnizorii de accesorii" si se urmareste "crestere substantiala a fiabilitatii tuturor modelelor"...conform declaratiilor noului presedinte renault Carlos Ghosn.

Sa speram ca sa va fi smile.gif
atoma
orice schimbare vine in timp... eu stiu de la super nova...ultimele variante de super nova erau de fapt niste solente fara face lift... asa se va intampla si cu meganul si cu orice alt model... mi-am luat masina in iulie 2005 si nu am nici o problema cu ea..nu are nimic care sa scartaie sa troncane... masina merge super consuma putin...sunt foarte multumit de ea... prietena mea are mitubishi carisma si de fiecare data cand se urca in masina mea se minuneaza de cat de bine merge si cat de frumos se aude motorul in ea... (nu mai spun de interior unde nu ai ce sa-i reprosezi pentru clasa ei)

personal cred ca masina o sa arate ca cea din poza numarul 1... nu au motive sa schimbe prea multe la masina... au super vanzari la megan oriunde in europa... posibil sa schimbe ceva la motorizari...(off topic renault.... a-ti vazut noul 307?... mi se pare ca au stricat masina aia care arata foarte bine... acum noul 307 nu mai are bara din fata...la un accident minor...proprietarul este fortat sa schimbe toata bara..si arata naspa toata masina ..parerea mea ... la 407 este alta mancare de peste masina este mai mare ..are portbagaj...i se potriveste fata)
dmc
QUOTE(ncristi @ Sep 11 2005, 09:34 PM)
Mie a 3-a poza (de jos) mi se pare reusita--ce-a mai naspa aia de la mijloc.

Legat de schimbari--am inteles ca se vor face "schimbari majore privind furnizorii de accesorii" si se urmareste "crestere substantiala a fiabilitatii tuturor modelelor"...conform declaratiilor noului presedinte renault Carlos Ghosn.

Sa speram ca sa va fi smile.gif

sa intelegem ca avem niste "harburi"? hai ca glumeam eu cu toate ca am avut mici probleme cu masina sunt foarte incantat de ea si abia astept sa ma urc din nou la volan (maine spre servici) sorry de offtopic
vbutnariu
Din pozele astea din fata parca seamna cu laguna2 cel putin la faruri si la forma grilei frontale..

Poate calitatea materialor va fi alta cel putin la interior mai putini greierasi si materiale mai bine alese pentru consola centrala sper....
adrianpurcarin
Din cate am vazut , din pacate, botul seamana prea mult pentru gustul meu cu Nissan Almera, cel putin din ultima poza.
Solon
Mie nu-mi place nici una din variante.Iar prima care aduce a Laguna mi se pare hidoasa.Oricum parca si Laguna au stricat-o cu face-lift-ul ala.
rombu
ba mie prima mi se pare semi ok. cred ca asa va fi pentru ca aduce cel mai mult cu noua laguna! cromul ala chiar ii lipsea...are prea mult negru la partea din fatza (ca la modelele mai joase din gama- cum era la matiz..ala ieftin are bara neagra ala scump e vopsita )

adica puteau face cumva sa nu mai fie atata plasticaraie neagra mai ales la farurile de ceata si la calandru! personal ma gandeam ca..daca asi gasi sa ii pun cele 2 bucati de calandru de la megane sport sunt mult mai tari acelea cu patratele.
pablo
Nici eu nu as schimba actualul Megane cu nici una din cele trei din poza.
A treia e cu fat de Laguna ... nu prea merge.
cj666
QUOTE(pablo @ Sep 12 2005, 12:40 PM)
.

Mie mi se pare mult mai OK asta care o am acuma. Ca design exterior, mi se pare foarte reusita, nu ved ce schimbare ar putea sa creasca aspectul in calitate. Chiar imi place, nu as vrea sa am una cu aspect schimbat. Daca la interior in schimb diferenta va fi ca de la SN la SLZ, ne putem astepta la surprize foarte placute.
renonino
La Clio au schimbat mult la interior iar exteriorul seamana cu Scenicul. Probabil ca Megane se va indrept undeva spre Laguna ca exterior iar la interior surpriza...
renonino
Oricum sunt super multumit si de cum arata si de cum se comporta Megane - ul pana acum. Daca va semana cu Laguna atunci chiar ca nu voi vrea sa o schimb
Matei
nu ma prea bucur de o noua generatie de megane, nici de face-lift.

ma gandesc cu cat o sa scada pretul la modelul actual dupa ce o sa apara astea noi. si noi o sa fim "invechiti". sad.gif
Norad
Bine ca mi-am luat MII , ca daca aparea cu botul ala, adio Renault. Ma asteptam la ceva deosebit, si a iesit ceva discutabil, cam circaresc dupa parerea mea. Mie nu imi place deloc, nici nu mai stau sa fac nici un fel de analiza, ptr. ca nu ma mai intereseaza.
tibi_lord
as zice ca prima e fake,
a treia e vorba de scenic nu de megane, ca doar scrie si pe coperta smile.gif
a doua nu e rea si nici prea evidenta smile.gif
IRS
Cineva de la standul Renault de la Siab a recomandat sa ma uit bine la acel megane RS pentru ca partea din fata a masinii de serie va evolua in acel sens. Oare? Sper sa nu...
ady_sdv
QUOTE(Matei @ Sep 28 2005, 11:17 PM)
nu ma prea bucur de o noua generatie de megane, nici de face-lift.

ma gandesc cu cat o sa scada pretul la modelul actual dupa ce o sa apara astea noi. si noi o sa fim "invechiti". sad.gif
*



Ai foarte mare dreptate.
1.O sa avem masini "invechite"
2.La vanzare(daca) zic ca luam cu cel putin 2000euro mai putin fata de pretul de acum de pe piata.
3.Sincer, daca sunt adevarate fotogr. de mai sus, nici una nu m-a impresionat.

Sunt f. multumit de look-ul actual al Meganului.
Bogdans
Salut tuturor.
pozele astea sunt luate aseara de pe site-ul renault franta.
Liviu
Buna dimineata ultimilor 2 useri care au postat !
Oricum, e de apreciat utilizarea functiei search smile.gif ...

http://www.reno.ro/https://www.reno.ro/index.php?showtopic=43054

Hint: Pe viitor, inainte de a posta intr-un topic, chiar daca l-ati gasit cu search, uitati-va la DATA ULTIMULUI MESAJ din lista smile.gif.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.