Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Reglaj Faruri
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
Laurentziu83
De cum m-am suit prima data in masina, noaptea, am constatat ca farurile mele bat mult mai jos decat normal. Si asta cu reglajul pe zero. Asa ca m-am gandit ca ori ma duc la service sa ii pun sa mi le regleze, ori mi le reglez eu. problema e ca nu m-am prins cam de unde s-ar regla.
Acu va intreb: daca masina a venit asa din fabrica, nu e normal ca sa mi le regleze corect? Daca nu e, atunci nu ma duc la ei sa le platesc manopera, mai bine ma duc in alta parte mai convenabil.
Tudor
Se regleaza destul de usor, mie mi le-au reglat in garantie. Problema a stat cam asa: m-am dus pe seara, le-am reclamat ca farul stanga bate mai sus decat cel dreapta (corect ar trebui ca cel dreapta sa bata un pic mai sus decat cel stanga), un mecanic a ridicat capota, a dat de un surub (din pacate nu am fost pe faza sa vad care), a reglat corect, am spus multumesc si m-am carat (au zic ca nu stau ei sa faca hartii pentru un fleac).
Succes!
Solon
Intra in garantie,stai linistit.
1r1nel
salut redeschid topicul acesta dar cu alta problema,nu imi mai merge reglajul de la faruri,motorasul se aude cand dai de buton dar ele nici nu se ridica nici nu se lasa.Va rog frumos daca puteti sa ma ajutatie.Cu stima
espacern
Verifica daca nu a iesit "nuca" din locajul ei din far.

@+
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.