Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Manuale De Uzina Renault
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Diverse > Modificari si imbunatatiri
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
b06fcn
Confrati forumisti, am vazut ca este mare cererea de manuale Renault. Eu le am de la mama lor, in diverse limbi de circulatie, franceza, engleza si spaniola (in functie de modele - Mégane 1 si 2, Laguna 1 si 2, Scenic si RX4, 19, 21, 25, 5 -including manual de uzina preparare R5GTT - Safrane - including V6 Biturbo -, Twingo, si inca cateva).
Le am pe doua CD-uri pe care le pot imprumuta celor interesati sa isi copieze fiecare ce vrea, in functie de masina.
De la sfarsitul saptamanii viitoare sunt inapoi in Bucuresti si ne putem intalni sa va dau CD-urile, cu rugamintea sa le recuperez apoi in timp util. Sau imi aduceti CD-uri blank si vi le fac acasa intre alte treburi, ca tot mai am concediu pana in octombrie.
cmandrei
zi cum si unde ca si eu le vreau ... mersi
godaro
vreau si io pt un megane 1 benzina
jagoman
Mi-ai mai spus ca nu ai R11, dar exista vreo sansa sa fie?
Solon
Ma intereseaza si pe mine manualul pentru Megane II.
Cred ca ar fi foarte util in diminetile de week-end cand in loc sa reglezi ceva la motor ca la Daciile vechi stai in fotoliu si te documentezi. wink.gif
ceci
Ma intereseaza si pe mine pentru un clio din 2004, in special pentru instalatia electrica. Daca ai ceva da un semn.
Alex04
Poate ar fi mai simplu sa ne ajute cine are posibilitati sa le up-load-am pe un site si fiecare salveaza ce doreste.
dadu
pt m2, de ex, manualul primit la masina nu e acelasi cu cel pe care il ai tu? cu exceptia limbii
b06fcn
Sa va raspun pe rand la toti :
Manualele pe care le am eu nu sunt cartile de utilizare ale masinii, ci manuale de uzina, utile la reparatii si modificari, sunt aceleasi documente pe care ar trebui sa le cunoasca baietasii in salopete de pe la atelierele Renault cand ne lasa urme de ulei si motorina pe tapiteria de plus !
Exista de M1 si 2, deClio (depinde care, eu am pana in 2003, dar cred ca snt la fel), abia saptamana viitoare sunt insa mai liber si ne putem intalni sa rezolvam asta. Daca ar veni careva cu un laptop, ar fi si mai bine, incerc sa il aduc si eu pe al meu.
oache81
Vreau si eu pentru megane 1 un manual ,am belele cu claxonul si in general cu niste chestii de la partea electrica, gen recircularea aerului ,becurile din masina si alte chestii d-astea minore.Pot sa vin si cu laptop cu cd-writer si sa il trag in fatza blocului daca e.
ktmbull
Vreau si eu manuale pentru Megane I si II pentru 1.6 16V!
valiusbug
in reteaua de service am vazut ca softul cu respectivele manuale ruleaza pe macuri si unul din baietii de acolo mi-a zis ca nu stie sa existe si versiune de pc. ceea ce ai tu este pt mac sau pt pc?
b06fcn
Versiunile sunt de PC, sunt manuale scoase din programul mare, il am si pe ala dar e alta mancare de peste...
La ei intr-adevar au in mare parte Macuri, pentru programul de piese.
valiusbug
eu le-as vrea pe toate - inclusiv alea de mac (am incercat sa le obtin de la baietii de pe la service-uri dar m-am izbit de un refuz categoric) - cand si unde trebuie sa vin cu vraful de blancuri? tongue.gif
laur_dci
clio, daca se gaseste

si megane 2

cand si unde ne intalnim?
Sneferu
Vreau si eu manualele de M2 Sedan 1.5 dCi 80 CP.

Cum fac sa le primesc?

thnx.
mbc
mi-ar prinde bine si mie acele manuale...
ar fi mai bine daca ne-am intalni sa-ti dau 2 blank-uri?
sau fa-mi si mie cate o copie din tot ce ai si cand ne vedem sa imi spui ce blank-uri sa iti aduc sau cat costa cd-urile.
ma poti gasi la 0722989795 sau 0740316083. da-mi un sms si te sun eu inapoi.
multumiri anticipate
ktmbull
Maestre cum facem cu manualele! Le mai dai sau te-ai razgandit
Alex04
Asteptam si noi ceva vesti de la tine @b06fcn despre acele cd-uri
b06fcn
Maine seara sunt in Bucuresti, haideti sa ne vedem joi dupa amiaza, ca am ceva trebi miercuri, va zisei doar ca abia la sfarsitul acestei saptamani se rezolva.
Astept punct de intalnire, sau il stabilim aici de comun acord.
Sneferu
Pai spune unde/cand si cum ne onoram fata de tine ;-)
b06fcn
Hai sa facem in felul urmator. Ne intalnim joi pe la orele 18h00 (ca sa termine toata lumea munca), la Agip in Herastrau, ca este loc de parcare si parca au si ceva de baut o bere sau un suc, stam de vorba si cine are poate sa vina cu laptop sa copieze la fata locului ce vrea.
Iar de onorat, asa cum zisei, e free of charge, ca stiu ce inseamna sa ai nevoie de facut ceva la masina si sa nu poti din lipsa de documentatie.
cmandrei
dau un suc wink.gif daca ma mai asteptati si pe mine pana pe la 19:00 se poate ? mersi ... si inca ceva ... unde e agip in herastrau ?
cornel_t
Pe Nicolae Caranfil inspre pod vis-a-vis de Elvila. Lamurit?
Nu se poate mai tarziu, io inca muncesc la 18:00 sad.gif
cmandrei
ala chiar de langa pod ? (Nicolae G. Caramfil)
cornel_t
Pai altu nu e.
caktuss
cine-s face mila de niste provinciali (adica sa le puna pe un ftp ceva) wink.gif -
google
La sfarsitul saptamanii sau inceputul saptamanii viitoare ajung in Constanta si Eforie Sud (probleme de servici). Daca e cineva doritor pot sa fac joi copii dupa cd-uri si cum o sa am si notebook-ul la mine le putem face copii cand ajung in Constanta. Totul e sa spuneti ce va intereseaza.
adso
si eu le-as vrea. cum as putea face? unsure.gif
b06fcn
Aia e benzinaria, daca vreti in alta parte nu am nimic impotriva. Problema cu ora se poate rezolva stabilind intalnirea intr-o alta zi, sa avem vreme de unele si altele, eventual vineri la 19.00, ca vad ca multa lume nu poate mai devreme si eu joi am o cina de la care nu pot sa scap de la ora 20.00, deci nu pot sta mult.
Alex04
QUOTE(caktuss @ Aug 23 2005, 12:10 PM)
cine-s face mila de niste provinciali (adica sa le puna pe un ftp ceva)  wink.gif -

Daca reusesc sa ajung la intilnire si le copiez ti le pun pe DC si-ti zic user/hub de unde sa le iei.
ktmbull
As fi si eu interesat pentru ca sincer nu stiu daca ajung.
btc01
Pe mine ma aranjeaza mai bine joi la 18:00, dar e OK si vineri la 19:00. Ramane la Agip?
LED
Ma "inscriu" si eu pentru manualul unui R19. smile.gif O sa te deranjez cu un telefon.

Editat: deranjez in cazul in care nu reusesc sa ajung la Agip, maine seara. Teoretic nu fac mai mult de 10-15 minute pana acolo, doar sa reusesc sa plec la ora 18. smile.gif
iulym
fratilor, daca are omu' ce promite ca are, gasiti unul cu cablu, ceva, care sa nu-l coste si sa faca un upload undeva, pt. toata lumea. sigur ca vreau si eu tot ce e de clio !
Sneferu
Daca reusesc sa le iau (o sa ma duc cu un laptop), o sa incerc sa le pun undeva; s-ar mai putea sa vi le trimit pe un gmail sau yahoo prin http://www.yousendit.com/

Bafta.
Alex04
ma inscriu si eu pentru joi la 18.00. vin cu laptop+cd-uri
b06fcn
OK atunci, ne vedem la ora 18.00 maine seara la Agipul stabilit.
Voi fi cu un Chamade visiniu, B 14 XFN.

Mihai
ktmbull
Le-a luat cineva? Poate le puneti cumva pe net.
b06fcn
Bine mai oameni buni, asa ne inteleseram? Am ajuns ieri la Agip, doar o singura persoana a venit. Am stat dupa aia pana la 7 fix si am plecat, m-am gandit ca nu le mai vreti.
Sneferu
Eu nu am putut sa vin; vineri la 19:00 mai e valabil?
oache81
Hai ca o sa fac si eu tot posibilul sa ajung azi la 19.00 daca mai e valabil.Am un megane hatchback visiniu modelul vechi.Dar cum facem cu copiatul ca nu am cum sa le copiez pe loc.
raducu68
Incerc sa vin si eu. Am un Megane negru pe care scrie mare pe portiere O.R.D.A.
b06fcn
Azi nu mai pot, ca daca am zis ca ne vedem ieri mi-am aranjat ceva in seara asta. Daca m-ati fi sunat la pranz inca puteam veni.
Hai sa vedem saptamana viitoare cum facem, ori stabilim pe forum ori discutam pe PM.

Week-end placut.
oache81
N-are treaba orda cu ceva care nu exista.Manualele respective nu exista si nu poti copia ceva care nu exista si n-a fost realizat niciodata.E ca atunci cand cineva fura o oaie si i se fura pe urma lui oaia.
raducu68
Bai oache, tu de gluma nu stii mai? dry.gif
b06fcn
Deci cum ramane domnilor? Cand si unde ne vedem, ca dupa aia iar dispar o perioada.

Off-topic : ORDA nu are ce face la faza asta, ca documentele respective nu sunt piratate sau contrafacute, sunt obtinute de la persoane cunsocute.
Plus ca nu fac obiectul nici unei tranzactii comerciale si sunt destinate unei utilizari private.
Vine ORDA si ma pune sa platesc pentru CD-urile cu muzica pe care le ascult in masina si pe care le-am facut eu personal? Nu prea cred.
Scuze de off-topic.
Sneferu
Salut,

Am incercat sa te sun pe mobil vineri, dar il aveai inchis.

Daca mi le dai o sa incerc sa le pun pe un ftp; insa tb sa ne intalnim;

Sambata, duminica ai vreun program? Eu as putea veni sambata undeva prin Bucuresti cu laptopul sa le iau.

Bafta.
iulym
ati mai luat manualele alea careva ?!
ba raducu, i-ai speriat pe baieti cu orda ta si acu' am ramas toti fara manuale, ma !
Cuvy
Se pare ca nu a luat nimeni manualele.
Si pe mine m-ar interesa, pentru al meu Megane 1 1.9dCi, mai ales ca am de gand sa nu ma mai duc la reprezentanta pentru revizii.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.