Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Curiozitati
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault 4, 5, 8, 10, 11, 12, 18, 19, 21, 25 > Renault 21
catran
am mai discutat despre r21-ul pe care il posed de ceva timp
am fost intrebat ce motorizare are si am rasp. 1709 cm-cubi
am fost anuntat ca sunt pe langa rau ca nu exista decat 1721 cm
e uitati oameni buni ca exista ...darr....al meu este TS nicicum GTS
"""""vand renault 21 gts
renault 21 gts,an fabricatie 1986,18900km reali,cilindree1709/65kw,consum 7,5%benzina,itp 2007,rovigneta,stare buna de functionare,motor impecabil,1600 euro dicutabil,tel.0723025386 & 0214116315 """""
tin sa va spun ca nici eu nu am vazut un asemenea motor caci eu am luat masina cu un motor schimbat ,montat deja ,pe care are prop. factura
dar in talon este trecut motor f2n cilindree 1709 cu 65kw
conform manualului gasit numai multumita voua(multumesc) nu exista asemenea motorizare la renault 21
so... ce naiba masina am cumparat si cum arata motorul ala????
asta asa ,nu ca stiu tot despre f2n ci doar din curiozitate caci proprietarul mai are si motorul original care mi-l va da la pachet....so...care e mai bun??? ma agit sa fac "nenorocirea" de pe masina ?? sau il pun pe cel vechi si incerc sa vad la ala ce se poate face????
jagoman
Nu fi prea suparat si nu renunta prea usor. In talon scrie multe prostii. Cand am cumparat R11 al meu la trecerea pe numele meu a iesit la iveala ca la prima inmatriculare sau inscris date complet aburate: de exemplu era trecut tractiune pe spate, ce nici nu exista la R11. In fine totul s-a rezolvat. Cand cumperi o masina batrana toate lipsele pe care le are iti cad in brate dintr-o data. Trebuie inceputa remediera sistematic si cu multa rabdare.
Capul sus.
b06fcn
Este o eroare a politiei, prietenii stiu de ce. Motorul F2N are 1721 cmc, la fel si F3N, cu diferenta ca asta este pe injectie. Ceea ce difera, sunt puterile pe care le scoate acest motor, dar cilindreea este identica. Lasa ce scrie in talon ca este varza, si la mine, am latimea de TL si lungimea de la RS. Desi masina este GTS toata ziua.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.