Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Vreau Sa Las Masina O Saptamana Intr-un Loc Sigur
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Diverse > Diverse
Valix
Problema sta in felul urmator: la inceputul lui septembrie vreau sa plec la turci, si o voi face, cel mai probabil, cu avionul. Intrucat masinutza noua nici macar nu e inscrisa cu numere definitive, nu m-as risca sa o las in strada. Deci caut un membru forumist, cu inima larga, care are curte sau garaj, si care ar fi de acord sa-mi gazduiasca masina o saptamana. Platesc cat se cere (evident, in limita rezonabilului). Merci mult.
alx
eu te pot ajuta.
am curte.
in privinta banilor, nu stiu, fa si tu o oferta pe mp.
Valix
Imi cer scuze, nu am scris localitatea: Bucuresti.
alx
am banuit io...
vladus
pai pe bani ma baieti... ajutati si voi gratis un coleg forumist... ca nu consuma nimic masina aia in curte
cornel_t
Intrebare: Lasi si cheile de masina? rolleyes.gif
Valix
Mai, le-as lasa, dar stiu ca nu se poate compara O2 cu M2, deci nu prea am cu ce sa va tentez smile.gif
alx
cheile trebuie sa le lase ca daca ia foc garaju'...? da' nu lasa talon, asigurare, etc.
cornel_t
QUOTE(Valix @ Aug 9 2005, 12:36 PM)
Mai, le-as lasa, dar stiu ca nu se poate compara O2 cu M2, deci nu prea am cu ce sa va tentez smile.gif

Ei si tu mai Vali tongue.gif ... poate in urma drive testului sar si eu baricada catre nemtzi biggrin.gif
Valix
Nu poate, SIGUR smile.gif
cipman
Daca nu gasesti ceva mai bun, te duci in parcaj la Bucur Obor. Dar costa. Nu stiu cat dar gasesti telefoanele lor pe net si intrebi. Daca ai de ales, ia un loc cat mai ferit (d.p.d.v. al circulatiei - nu langa curbe, locuri inguste, etc.) si mai pe langa cabinele paznicilor de la accesul rutier sau pietonal. Un alt dezavantaj e ca o s-o gasesti ultra plina de praf. Sa spui acolo unde platesti si-ti da loc ca pleci si n-o mai iei decat peste X zile.
venom
Poti sa vorbesti si la o benzinarie mai mare...sa parchezi in incinta ei, dai ceva cuiva de acolo si cred ca este un loc fff sigur.Stiu pe cineva care asa a facut si a fost ok.(OMV-pantelimon).
Tudor
Vezi ca si parcarea de la Intercontinental, intrari de pe Magheru si in spate la TNB, se poate lasa masina in conditii OK contra-cost.
jagoman
O poti aduce la mine dar e cam departe aprox. 600km. tongue.gif biggrin.gif
Norad
Daca nu gasesti, iti recomand sa o lasi undeva langa o poarta sau intrare cu paznici. Ori in Politehnica, ori in complexul Leu , ori in alte chestii de genul asta, banci, etc. Intri, platesti 10.000 si nici nu trebuie sa lasi actele la nimeni. Mai stiu niste locuri chiar mai sigure decat astea , dar exista inconvenientul sa o gasesti ceva mai plina de praf.
Kata
fratilor,

de sarbatori (Craciun, Revelion) e posibil sa plec din Buc si nu stiu daca si cu masina dupa-mine.

nu prea as vrea sa o las in fatza blocului pur si simplu cateva nopti mai ales ca ultima data s-a dat cu petarde, sticle de sampanie si alte chestii de la balcoane blink.gif sad.gif sad.gif

as avea sa o las la niste prieteni dar doar pe o perioada ff lunga si nu 2-3 zile cum vreau eu.

dati si voi niste idei...
strumfuadi
pai zi'le ca pleci 6 luni din RO shi o lashi la ei.. trec cele 3 zile shi apoi zici ca s'a fasait treaba, ca nu mai pleci.. shi gata! tongue.gif
eminescu0
in parcarile subterane sau undeva la periferie, in curtea unui prieten.
Kata
@emisnecu0

ma gindeam si eu la parking-ul ala nou de la Unirii. a lasat-o cineva mai mult de o zi (24h) ore acolo?
EL_BGD
Mai poti incerca sa o lasi pur si simplu parcata intr-o zona mai buna, de exemplu pe unul din drumurile paralele cu drumul principal dintre Piata Victoriei si Charles de Gaulle, sau in continuarea dintre Charles de Gaulle si Pescarus.

De ex. in fata la Caddillac (sau cum se ddllscrie smile.gif ), sau pe acolo pe undeva...iar in capatul drumului tot timpul sta cate o echipa de interventie de pe la o firma privata de securitate.
cipman
@kata: Citeste din urma. Au fost doua topicuri pe tema asta pe la care le-am reunit.
Solon
Incearca la Obor in parcarea subterana!Costa cam mult dar am inteles ca parcarea e pazita si ai si spalari incluse in banii astia!
cipman
Daca e ca tot ca prin anii 1995-2000, cand tineam eu motocicleta acolo, spalatul e gratis in sensul ca ai apa si furtunul gratis. Restul te priveste. Paza e la fiecare punct de acces in pasaj, auto sau pietonal. Daca la cele auto e tot timpul cineva, la cele pietonale mai sunt cazuri cand lipseste, temporar, personajul. Repet: observatiile mele dateaza din perioada mai sus mentionata.
octav_
Iti pot recomanda un garaj de inchiriat in Militari in care mi-am tinut si eu masina pana de curand, cand mi-am cumparat un garaj. Daca vrei detalii da-mi un pm.
another_brick_in_the_wall
Intr-o zi, domnul Shmil, se duce la banca unde-si tine banii si bijuteriile si-l intreaba pe director:
- Domnule director, as dori sa fac un imprumut de la banca dvs, in valoare de 1$ pentru 3 luni si ca garantie las noul Lamborghini pe care l-am cumparat saptamina trecuta...
- Vai, se poate domnule Shmil, dvs care aveti atitea milioane de dolari la noi in banca sa faceti un imprumut si sa mai si lasati ceva in garantie... nu se poate, va oferim imrumutul dar nu va cerem garantii tocmai dvs...
- Domnule director, daca nu-mi accepati Lamborghiniul nevestimii in garantie, retrag toti banii si toate bijuteriile mele din banca dvs....

In sfirsit, il lamureste pe director sa accepte Lamborghini-ul ca garantie si pleaca cu taxiul... In taxiu o suna pe sotie: draga mea, am gasit loc de parcare cu paza la numai 1$ pentru 3 luni... putem pleca linistiti in concediu....

biggrin.gif
siporazvan
Un loc bun de parcare este parcarea subterana din Plaza (Mall-ul de pe Bd. Timisoara). Eu stau in apropiere si cred ca o sa o las pe acolo cateva zile. Si nu o sa vorbesc cu nimeni pt. ca e loc berechet, pe 3 niveluri.
rttt_gia
Chiar nu spune nimeni nimic daca o lasi cateva nopti in parcare la plaza?
siporazvan
Daca spune cand ma intorc il cinstesc sa ma mai lase cand am nevoie!
rttt_gia
Lasand masina acolo, deja il pui in fata faptului implinit tongue.gif . La intoarcere sa nu ai probleme, oricum daca e vb doar de paznic e super ok.
bafta
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.