Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ce Suport Pentru Biciclete Recomandati?
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Diverse > Diverse
hedgehog
Planuim sa facem cateva iesiri cu bicicletele, asa ca am inceput sa caut suporturi de biciclete pentru Clio bicorp din 2004. Cel mai bun pret l-am gasit la Metro un suport ~560.000 ROL.
Alte variante ar fi
-Atera Stabilo -33 euro fara TVA (http://www.accesorii-auto.com.ro/list1.php?cat=3), -Auto express -suport Thule ~ 1.900.000 ROL

Este ok suportul pentru biciclete de la Metro sau pot sa am surpriza ca isi iau bicicletele zborul de pe masina rolleyes.gif ?

Multumesc
raducu68
Eu zic sa nu te zgîrcesti si sa iei Thule (za best adica).
_182_
Eu am din asta de 500 000 din carfur si are prinderea bratului mobil de sina cu un fel de nituri, o solutie aiurea. Unu din ele are joc si se aude scartaitul.

Deci daca te duci de 2 - 3 ori pe an e bun si asta, nu cedeaza asa repede

Dar mai bine iei atera, ca sa mergi linistit
FLEX
Eu am gasit anul trecut un suport si mai ieftin, 350.000ROL in Selgros; a trebuit demontat complet si reasamblat pentru a reduce jocurile si a pozitiona corect diversele bucse si suruburi, deoarece in 300km bicicleta prinsese n joc destul de amenintator si se inclinase intr-o parte; dupa reconditionare, a fost OK. Insa eu n-am depasit 110km/h pe autostrada cu sobolanul meu (se inseta brusc cu 1-1,5l% in plus, ca aveam si cutia portbagaj). Concluzia mea: pentru o utilizare ocazionala si o croaziera linistita e o solutie destul de OK un suport ieftin, pentru utilizare regulata si un mers mai voinicesc ar fi mai bine sa cumperi ceva mai pricopsit. Atera cred ca e o solutie buna si nu foarte scumpa, mai ales ca banuiesc ca trebuiesc doi suporti.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.