Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Cine Se Insoara Vara Asta?
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3
Tudor
Citind diverse topic-uri de pe forum am descoperit usor-usor ca mai multi dintre noi (incluzandu-ma si pe mine) urmeaza sa se insoare in vara asta.
Pe mine ma urmareste evenimentul de ceva vreme, daca ma mai urmarea mult devenea stresant, asa ca pe 16 iulie a.c. o comit.

Intrebare deschisa: cum va impartiti Reno-ul cu Doamna?
Noi conducem amandoi, mai mult eu, dar in curand Reno-ul va fi mai mult al ei, eu urmand sa folosesc in timpul programului un Cielo de la firma.

O alta intrebare deschisa: cum va participa Reno-ul la festivitate? va duce mireasa sau ba?
La noi Reno-ul ramane acasa, ca nu ar avea cine sa il conduca la intoarcere si nu vrem sa lasam pe altcineva sa il conduca.
cmandrei
In primul rand: Felicitari ... Casa de Piatra ! sa fie intr-un ceas bun. (unii spun casa de ca..t ca sa nu-si bage nimeni nasul in ea) ... wink.gif

Interesant topic.

Subscriu pentru anul asta cu ajutorul lui Dumnezeu doar ca ceva mai tarziu decat voi ... in 20 august.

Cu viitoarea Doamna ai vrut sa intrebi Tudor nu ? Cum impartim masinuta ... ce-i al meu este al meu si cei al ei e tot al meu smile.gif doar glumesc ... oricum incercam sa-l conducem pe rand ... in rest nu avem probleme.

Mai la asta inca nu ne-am gandit exact, cine si cum va duce mireasa si in ce masinuta ...

Unde veti face nunta Tudor ?
cornel_t
rolleyes.gif si uita asa unu cate unu..... sad.gif
La chestia cu impartitu aveti voi rabdare si o sa vedeti ce si cum.
Mireasa Tudore din cate stiu io o va duce nashu, iara dupa nu tre sa treci tu pragu cu ea, la ce-ti trebe Megane?
CASA DE PIATRA viitorilor insuratzei biggrin.gif ca sunt destui tongue.gif
venom
dry.gif nu comentez .N-am nimic de declarat ph34r.gif
galileo
eventual poate descrieti si cat de mult/putin stress v-a cauzat organizarea nuntii, poate mai sunt doritori pentru la anul biggrin.gif
raducu68
Pentru ca McVic si Venom sint mai rusinosi de felul lor, m-au rugat pe mine sa-i trec pe lista de anul asta. D-zeu sa-i ajute (daca poate)!

Referitor la impartitul masinii cu nevasta, NICI NU SE PUNE PROBLEMA mad.gif , motiv pt care i-am cumparat o chestie verde cu 4 roti, de-i zice Matiz parca...
Tudor
Despre efort/stress, care la mine e in toi, nu va pot spune decat un singur lucru: angajati o firma specializata.
Cel mai important sfat (mai degraba o serie) este:
- alegeti data, stabiliti nr. aprox de invitati, alegeti locatia, negociati pretul mancarii si rezervati locatia (contract + avans platit) cu 9 - 12 luni in avans.
Veti scapa de f f f multa bataie de cap si veti putea alege. Intr-un termen mai scurt va trebui sa va multumiti doar cu ce locatie mai gasiti si de regula cu vineri sau duminica.
cmandrei
Efort/stressss ? ce zici tu de treaba asta ... gasit restaurant frumos curat ok ... numar locuri ... aprox. 160 ... lista invitati tocmai s-a marit la 211 blink.gif am innebunit ... si acum ce sa facem ???? sa speram ca nu vin toti ?!?!!? aiurea ... nasoala treba ...
McVic
user posted imageCornel, tu cum imparti masina cu sotia
meganescu
E simplu, 0% Cornel si restul nevasta ... rolleyes.gif

Oricum Cornel nu este un exemplu demn de urmat ... tongue.gif
cornel_t
Multumesc pt aprecieri Meganescule biggrin.gif si iti urez numa' de bine wink.gif vedeateas cu abonament la RATB mad.gif
McVic
Cum veti imparti abonamentuluser posted image
cornel_t
Nu ocoli firul discutiei Vic ... lasa abonamentele biggrin.gif
vladus
eu o comit pe 9 iulie... si nu impart reno-ul cu nimeni biggrin.gif nevasta isi ia carnetul dupa nunta, da nu pune mana biggrin.gif biggrin.gif cred ca ii iau un matiz sa-l chinuie in oras laugh.gif
raducu68
Cum adica, nu pune mîna?? huh.gif huh.gif
vladus
laugh.gif laugh.gif laugh.gif adica nu se atinge de masina mea laugh.gif laugh.gif laugh.gif
cmandrei
Orice bun dobandit inaintea casatoriei ramane al tau Vladus daca si inainte era pe numele tau ... nu devine bun comun ... sa-i iei un matiz din acela model nou ... ca e mai haios ...
venom
QUOTE(vladus @ Jun 13 2005, 12:26 PM)
eu o comit pe 9 iulie... si nu impart reno-ul cu nimeni  biggrin.gif  nevasta isi ia carnetul dupa nunta, da nu pune mana  biggrin.gif  biggrin.gif cred ca ii iau un matiz sa-l chinuie in oras  laugh.gif

imi pare cunoscuta practica asta dry.gif ... am un sentiment de deja vu unsure.gif ... Cu ce se intampla dupa nunta cu cine va folosi meganul sa stii ca treaba nu e asa de simpla. Stiu ca sunt oameni patiti unsure.gif
raducu68
Vladus, eu zic ca e frumos sa beneficieze si sotia de Megane, in conditiile in care e singura masina din familie. Ar putea sa faca si scoala pe ea, iesiti mai ieftin.
strumfuadi
QUOTE(raducu68 @ Jun 13 2005, 01:28 PM)
Cum adica, nu pune mîna??  huh.gif  huh.gif

eh.. de parca nu shtii..
nevestele mai mult cu gura..
ca sa fiu mai explicit, mai mult gura de ele.. laugh.gif
vladus
din punctul asta de vedere nevasta-mea e o adevarata... mi-a zis ca nici nu ar vrea sa-mi conduca megane-ul si ca vrea o masinuta mai proasta pana invata sa conduca (2 ani a zis ea). Rezonabil, ma zis eu laugh.gif laugh.gif
raducu68
Frumos din partea ei. Cumpara-i asadar o Octavie laugh.gif
vladus
eu ma gandeam la o dacie second-hand sincer sa fiu... nu de alta, dar daca o buseste se repara mai ieftin tongue.gif rolleyes.gif sau cum zice ea un matiz second biggrin.gif biggrin.gif sau o octavia tongue.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Tudor
Vladus, crede-ma: nu o sa conduca Reno-ul pana in momentul in care tu o sa descoperi ca daca o lasi sa conduca poti sa bei cat vrei la petrecere/restaurant/club. Dupa ce o sa o conduca o singura data, va descoperi ca Renault s-a gandit mult la clientela feminina si va aprecia asta. Mai departe drumul e asa usor de parcurs...
MBZ
uitati`va voi cei pe care ii paste lanturile de picere si poate va mai ganditi(sau nu!)
http://www.trasnochando.com/cosas/back_to_LA/index.htm
dadu
si din seara aia nu o sa mai pupe vlad reno`ul wink.gif
strumfuadi
QUOTE(MBZ @ Jun 14 2005, 05:02 PM)
uitati`va voi cei pe care ii paste lanturile de picere si poate va mai ganditi(sau nu!)
http://www.trasnochando.com/cosas/back_to_LA/index.htm

ba, da' shtii ca eshti bulangiu?? ph34r.gif
ptr cei inca NE e mana cereasca linku', da' ptr noi ashtilaltzi?.. mad.gif

tongue.gif
vladus
prea tarziu biggrin.gif biggrin.gif
MBZ
QUOTE(strumfuadi @ Jun 20 2005, 09:19 AM)
ba, da' shtii ca eshti bulangiu??  ph34r.gif
ptr cei inca NE e mana cereasca linku', da' ptr noi ashtilaltzi?..  mad.gif

tongue.gif

ohmy.gif Io bulangiu? unsure.gif mah nu stiam daca daca zici tu ma interesez, ca prea cu foc spui!
George
QUOTE(vladus @ Jun 13 2005, 01:26 PM)
eu o comit pe 9 iulie... si nu impart reno-ul cu nimeni  biggrin.gif  nevasta isi ia carnetul dupa nunta, da nu pune mana  biggrin.gif  biggrin.gif cred ca ii iau un matiz sa-l chinuie in oras  laugh.gif

TE SPUN! tongue.gif
dadu
zicea cineva ceva de "impreuna la bine si la rau" ?
richie
Cand v-am vazut atat de deschisi...am zis sa recunosc.

Bine mah...uite...ma insor si eu ....pe 17 septembrie.

Si ca sa evit problemele cu impartitul masinii dupa....ramane ea cu Meganul.....ca oricum lucram la aceeasi firma...si la servici mergem...evident cu o singura masina in 90% din cazuri......si tot eu conduc dimineata.....asa ca......
cmandrei
richelieu ... din pura curiozitate unde o sa faceti nunta ? ... adica in ce localitate avand in vedere zonele din care esti tu ? biggrin.gif
richie
Pai ...tinand cont ca si nevaste e nomada (originara Tg Jiu....mutata in Bucuresti...)
o facem pe teren neutru...la mare...la Jupiter biggrin.gif
cmandrei
vorbesti serios ?
richie
Foarte serios.

Hotel Capitol , Jupiter .

Maine, dupa ce-mi ridic Nissanul (sa ii fac rodajul pana acolo.....) ma duc sa platesc avansul....
cmandrei
Interesanta treaba ... si cati invitati aveti ... sau mai bine spus cati or sa vina ... ca stiu raspunsuri de genul "e prea departe" ... m-am saturat de ele ... chiar si cu cazare asigurata tot prea departe e ... parca vor sa le platesc si drumul ... mad.gif ...
richie
Estimativ vreo 150 din 200 invitati...(norocul e ca....famelie mare.....prieteni buni si multi.....vine lumea ce sa faca biggrin.gif )

Serios acu:...90% din ei vin din pura placere....

Edit: A..si pentru cei din Bucuresti care n-au masini la dispozitie...pun la dispozitie un autocar mai mic.....
Pentru ceilalti....sa vina ei pana la Bucuresti...mai departe ii rezolv.....tot cu autocarul normal tongue.gif
cmandrei
Da asta am organizat si eu ... o tura cu un mic autocar ... sa vedem acum ce rezulta ...
Johnny Bravo
Eu am comis-o. Pe 16 iulie la Cernica. A fost mai bine decat ma asteptam. Vremea excelenta (cu o sambata inainte a plouat, sambata urmatoare a plouat), mesele aranjate bine (Casa Cochet - Sanziana), florile super (Floraria Splendor, in Romana langa hotelul Duke), muzica excelenta (fara manele Pro Music - de la Clubul Diplomatilor). Lumanari multe, peluza, apa...
127.0.0.1
Been there! Done that! 23 Iulie - dupamiaza super, seara un dus de circa 1 ora dar fara sa ne faca probleme. Si eu votez pt Splendor!!!

Tehnic masina este a ei dar ne intelegem la impartit, deocamdata lucram in acelasi loc si avem drum comun.
McVic
Eu si 127.0.0.1 avem aceiasi vechime in caZnicie ph34r.gif
google
Bai baieti, multi inainte (ani de caznicie) si "sa fie intr-un ceas cu cuc"!
Tudor
Eu pe 16 iulie am inchis taraba. Cum s-ar spune, sunt de'o seama cu Johnny Bravo. Sa ne traim si sa ne traisca! Tuturor din acest an! ... si tuturor forumistilor! biggrin.gif
rttt_gia
Casa de piatra domnilor. Keep up the good work
Peace
Johnny Bravo
Multumim.
Toto - BOD
eu nu am de gand sa ma casatoresc vara asta... si nici urmatoarea... si nici urmatoarea... Oricum vroiam sa le urez casa de piatra celor care s-au casatorit sau care se vor casatorii! Mult noroc!
pablo
Toto asa am zis si eu acum 3 ani ... de doi ani si ceva sint casatorit si nu regret rolleyes.gif
Cind vine cupidon se schimba datele problemei biggrin.gif
adyt
Ce sa zic, Clio va sigur la nunta (nu stiu daca va duce mireasa ca e cam mica masina, dar pe mire cred ca poate sa-l duca...oricum, are experienta, a mai participat)...Cu impartitul masinii, nu stiu ce sa zic. Eu trag de ea sa mai conduca, dar ...ii e cam frica cu traficul prea ordonat din bucuresti...Atat timp cat nu da cu ea de alta, n-am probleme...

Aguma, nu stiu daca are legatura cu topicul, dar...La anul m-am hotarat sa execut si eu aceasta manevra...Asa ca am inceput cu inceputul: caut local...As fi foarte indatorat daca mi-ati sugera cate ceva in bucuresti (exceptand Marriott si Inter, unde au facut 2 prieteni foarte apropiati, posibil nasi)... Multam fain
raresss
se insoara cumnata-mea si s-a invitat la mine in spania sa-si petreaca luna de miere ohmy.gif
partea buna ca o sa-i aduc si duc la aeroport asa ca o sa vad cum se comporta masinuta la drum intins incarcata.....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.