Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Lasati Masina In Service? Sfaturi Revizie 60.000?
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane
mihai
Va rog sa imi spuneti daca va lasati masina in service, si daca ati avut vreodata probleme din cauza asta. Am citit unele povesti cu piese luate de pe alte masini, sau masini luate la drum de cei din service (asta e usor insa ca pot nota kilometrajul). Ma gandesc si daca or face aia toate operatiunile daca sunt de capul lor.
Am de facut peste cateva zile revizia de 60.000 Km si dureaza o gramada si nu am timp sa stau acolo. La reviziile de 10.000 am stat. Ma duc la Mach1 Sofitel.
Daca aveti vreun sfat pentru revizia asta mare, spuneti-mi si mie va rog. Am citit celelalte topicuri despre revizie.

Multumesc,

Mihai
_182_
la mach stiu ca a lasat cineva masina 2 zile si a gasit-o cu 200 km in plus
asta acum recent
cri123
Si la mine urmeaza revizia de 60.000 si o sa stau langa masina in service la Cluj. La o singura revizie nu am stat (pe la 32.000) si in consecinta la 49000 mi-au zis ca mi s-au dus placutele de frana... super ciudat cum unele au tinut 32.000 si unele numai 18000, desi nu mi-am schimbat modul de conducere smile.gif

De atunci, cu ochii pe ei ca pe butelie ;-)

Cristi
VladSoare
Ai grija la 60.000, mai ales cu cei din Cluj.
Placutele ca placutele, insa daca constati la vreo 80.000 ca ti-au facturat cureaua de distributie fara s-o si schimbe efectiv, va fi mai trist, mai ales daca acea constatare va veni pe la 4-5000 de ture... smile.gif
mihai
Multumesc de raspunsuri, m-ati cam speriat cu chestiile astea.
Speram sa nu fie asa, dar se pare ca trebuie sa imi pierd o zi pe acolo sad.gif
Nu ma mira insa treaba asta.

Mihai
ccc
paranoia e in floare!
VladSoare
Pai si ce, vrei sa spui ca nu exista motive?
Daca nu esti de acord, vino cu contraargumente, nu cu sloganuri.
nacht
Eu unul nu am lasat-o niciodata in service, indiferent de cat de mult a trebuit sa astept.
Am un amic care a patzit-o in sensul ca a gasit-o plina de noroi si cu cativa km buni in plus.
Romanu' tot roman.....tupeul si nesimtirea la rang de virtute....
cmandrei
Si daca ii intrebi ce s-a intamplat sunt complet acoperiti de test-ul in mers cu masina pe care "trebuie" si pot sa il faca la (cred ca) fiecare verificare la care e dusa masina.
mihai
Pana la urma am stat acolo si cred ca a fost mai bine. A durat doar 4-5 ore asa ca o data la 60.000 Km cred ca merita ca sa fii linistit. Au fost diverse de schimbat in plus (justificat) si fiind acolo am putut vedea ce si cum. Asa ca eu consider ca a fost decizia corecta.
cri123
Si eu sunt de parere in continuare ca masina nu se lasa la noi in service. Cel putin nu inca. Mai trebuie sa treaca ceva ani si sa se mai schimbe lucruri si mentalitate ca sa inteleaga si cei din service cum sta treaba cu serviciile ....

Cristi
kornel
pe ce bani ai facut revizia de 60.oookm?
Agglutina
Eu am lasat masina la Cluj pentru revopsirea unei bare si dupa 3 zile(!) au reusit s-o termine. Atat doar ca nu mi-au mai pus la loc toate capacele de plastic de sub masina... E absolut scandalos.
Astept cu nerabdare sa iasa masina din garantie si nu mai dau pe la astia nici sa ma plateasca. Pacat ca e cam greu sa gasesti mesterii potriviti in afara glorioasei retele Renault...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.