Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: ! ! ! BRAVO RENAULT TEAM F1 FELICITARI ! ! !
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Motor Sport > Formula 1
AlexV
Felicitari Renault Team F1
Felicitari Fernando Alonso.
google
Yap, a condus cursa din primul pana in ultimul moment. Victorie fara nici un fel de emotie, ba mai mult cu vreo 12 ture inainte de final iau spus de la boxe sa o lase mai moale ca nu are probleme cu nici un concurent.
AlexV
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
RCS
Bravo Renault !!! wink.gif Cat despre ,,martoaga rosie'' sa o tina tot asa ... !!! biggrin.gif
RCS
Din nou puncteaza Renault !!!! A incercat ceva neamtul cu ,,martoaga lui rosie'' dar mai trebuie sa exerseze!!! biggrin.gif Power by...Renault sport !!!! tongue.gif
AlexV
da, felicitari renault team. iarasi.

cum o fi sa stea un ferarri in spatele unui renault???
RCS
Auzi Alex cred ca ,,martoagele rosii'' s-au cam obisnuit sa vada ,,fundul masinii Renault'' si probabil ca le place foarte mult astfel incat au hotarat ca e mai bine sa stea acolo !!! Mai in gluma mai in serios anul asta cred si sper in acelasi timp ca Renault sa devina campioana mondiala !!! rolleyes.gif .... wub.gif RENAULT !!!
shu
Propun ca masinile Renault F1 sa primeasca fund de megane II hatchback, macar sa aiba ferraristii ce sa admire daca tot stau doar in spate.
AlexV
felicitari inca o data alonso si renault F1. bravo. e adevarat ca imi cam pare rau de raikonen care a facut o cursa frumoasa dar l-a lasat masina. m-a cam speriat la ce viteza avea.
Tudor
Felicitari Fernando! Felicitari Renault Sport!

2005 Drivers Championship -

Pos Driver Nationality Team Points
1 Fernando Alonso Spanish Renault 59
2 Kimi Räikkönen Finnish McLaren-Mercedes 27
2= Jarno Trulli Italian Toyota 27
4 Nick Heidfeld German Williams-BMW 25
5 Mark Webber Australian Williams-BMW 18
6 Giancarlo Fisichella Italian Renault 17
6= Ralf Schumacher German Toyota 17
8 Michael Schumacher German Ferrari 16
8= Juan Pablo Montoya Colombian McLaren-Mercedes 16
10 Rubens Barrichello Brazilian Ferrari 15
10= David Coulthard British Red Bull Racing 15

2005 Constructors Championship
Pos Constructor Points

1 Renault 76
2 McLaren-Mercedes 53
3 Toyota 44
4 Williams-BMW 43
5 Ferrari 31
6 Red Bull Racing 19
7 Sauber-Petronas 7

Suntem cei mai buni! http://www.formula1.com/news/3104.html
coocky
QUOTE(AlexV @ May 29 2005, 04:39 PM)
felicitari inca o data alonso si renault F1. bravo. e adevarat ca imi cam pare rau de raikonen care a facut o cursa frumoasa dar l-a lasat masina. m-a cam speriat la ce viteza avea.

Pe mine m-a speriat cat de aproape a trecut de BAR-ul acela(sau Toyota) a avut, in afara de ghinionul sau proverbial, si un noroc fantastic.
Din pacate, vezi inclusiv comentariul TV, nu mai este vorba de performante...
Oricum Felicitari Renault!!!(Chiar daca castiga Raikone, pentru Alonso ar fi fost ca si o victorie). Ma impresioneaza f mult seria masinilor Renault(in special Alonso), actualmente sunt cei mai tari.
Cred ca daca vor trece cu bine de urmatoarele 3 etape sunt "home free"(nu stiu cum sa traduc) cu ambele titluri.
pablo
Comentariul de la TVR este execrabil din pacate.Comentatorii habar nu au de detalii tehnice.Asta e cine poate sa se uite la RTL sau RTL Club (cei ce stiu limba maghiara).Comentariile acolo sint excelente si pertinente.
Pe de alta parte nu pe Räikkönen l-a lasat masina ci el a distrus-o.Nu cauciucul dreapta fata era problema ci suspensia.Sa fii primul in cursa cu un avans de cca 18 secunde fata de locul trei si sa fortezi in continuare masina doar ca sa cistigi mi s-a parut o prostie uriasa.E al doilea in clasamentul pilotilor.Daca-l depasea Alonso si termina pe locul doi pierdea 2 puncte fata de spaniol ... asa a pierdut 10.
A ales totul sau nimic.Mare greseala.Unde sint piloti de talia lui A.Prost,A.Senna,N. Mansel?
In fiecare cursa trebuie sa scoti maxim posibil de puncte.La finalul campionatului conteaza numarul total de puncte.Atunci s-ar putea sa fie importtant chiar si un punct.Pacat de finlandez ...
Nu va bucurati inca prea tare de succesele Renault.Au o problema maaare ... pneurile de pe spate.E a doua cursa cind se uzeaza excesiv!Oricum felicitari si din partea mea celor de la Renault! ... si sper sa se rezolve problemele aparute

PS:felicitari si lui Giancarlo Fisichella!Sa pleci ultimul in cursa si sa reusesti sa ajungi pe locul sase e o performanta de laudat ...
coocky
Off Topic::
Sunt de acord cu calitatea proasta a comentariilor dar cred ca prea au iesit toti in decor intr-o veselie...(inclusiv Alonso), repet nu sunt de acord cu nivelarea valorilor la un nivel (hai sa ii spunem) mediu.
Nu credeti ca ar fi interesant un topic F1(pentru a putea discuta si a nu fi Off Topic)
raducu68
QUOTE(coocky @ May 31 2005, 11:14 AM)
Nu credeti ca ar fi interesant un topic F1(pentru a putea discuta si a nu fi Off Topic)

Poti folosi http://www.reno.ro/https://www.reno.ro/index.php?showtopic=40881
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.