Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Manuale reparatii orice tip de Renault nou
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Diverse > Diverse
Pages: 1, 2, 3, 4
Influence
Mare ocazie. Oferta limitata …...in timp.
Link-uri pentru ultimele editii ale manualelor originale de reparatii Renault:

Clio, Espace4, Laguna, Megane2, Scenic:
http://www.gouraud.free.fr/Manuel_reparati...logys_Francais/

Twingo, Velsatis : http://l.gouraud.free.fr/divers/dialo

Caut manual de utilizare si intretinere (cel livrat odata cu masina) pentru Megane 2 Influence (sau orice alt tip de Megane 2 Hatchback).
Astept opiniile voastre. wacko.gif
corneliustacitus
Buna treaba,

Mersi

wink.gif
cipman
Cel pt. megane este acelasi ca cel de pe site-ul spaniol. sad.gif E pt. megane 2 hatchback AKA "fierul de calcat" biggrin.gif M-am amuzat teribil cand am auzit cum i se zice.
homeless
exista se versiune in engleza?
rolleyes.gif
cipman
Eu n-am auzit.
Influence
Din pacate nu le am decat in franceza. Manualul de utilizare in ce limba l-ati primit de la dealer ?
leom2
Informatiile sunt excelente si foarte utile.
cipman
QUOTE(Influence @ Apr 3 2005, 03:39 PM)
Manualul de utilizare in ce limba l-ati primit de la dealer ?

In lb. romana. E o traducere usor nefericita, dar merge. Curioase sunt referirile la optiunile care nici macar nu sunt disponibile in Romania. Probabil ca le-au tradus en-gros, sa fie mai ieftin.
SM33
PENTRU INFLUENCE
am manualul de intretinere (cel livrat odata cu masina in format pdf in limba ro) daca vrei pot sa ti-l trimit
Relly
As indrazni sa te rog sa-mi trimiti si mie un manual pentru Influence, crezi ca poti sa mi-l trimiti pe adresa de mail ionescucnp@yahoo.com? Multumesc
Raymondo
Si eu as fi interesat de un manual smile.gif ca si eu sunt fericitul posesor al unui megane influence cool.gif . Asa ca daca se poate sa mi-l trimiti si mie ti-as fi vesnic recunoscator (budurin@gmail.com)
oliviub
QUOTE(Relly @ May 13 2006, 05:42 PM)
As indrazni sa te rog sa-mi trimiti si mie un manual pentru Influence, crezi ca poti sa mi-l trimiti pe adresa de mail ionescucnp@yahoo.com? Multumesc
*




QUOTE(Raymondo @ May 13 2006, 07:21 PM)
Si eu as fi interesat de un manual  smile.gif  ca si eu sunt fericitul posesor al unui megane influence cool.gif . Asa ca daca se poate sa mi-l trimiti si mie ti-as fi vesnic recunoscator (budurin@gmail.com)
*




Eu cred ca atunci cind SM33 a scris "PENTRU INFLUENCE" a vrut sa zica ca ceea ce scrie este pentru autorul topicului.
S-ar putea totusi sa gresesc, caz in care imi cer scuze smile.gif
SM33
AM TRIMIS MAIL CU MANUALUL LA CEI CARE AU SOLICITAT ACEST LUCRU SI AU POSTAT O ADRESA DE MAIL. SPER SA FIE DE AJUTOR.
milu2006
Pentru SM33.
Te-as ruga sa-mi trimiti si mie manualul cu pricina.
Posed si eu acelasi tip de autoturism ( cel din semnatura ).
Adresa mea este emil.cotovanu@conpet.ro
Multumesc anticipat.
Gabi
ma intereseaza si pe mine gabi@form.resist.pub.ro

mersi frumos
Yeti
smile.gif indraznesc si eu yeti@bluebottle.com. 10x in advance
uncle
si io indraznesc biggrin.gif bogdan_dana@yahoo.com
multumesc anticipat
Liviu
Gata .. deja asta e topic de diverse ...
ccris
Poate uploada cineva un manual de Twingo, preferabil modelul dupa 2000 si/sau ceva despre motorul 1149cc 16V cu 75CP?
merci
dmc
As dori si eu un manual de service Megane II in romana (il am pe cel in franceza) daca se poate. Este bun si cel in engleza daca il are cineva.

xdmcdmc@yahoo.com

Multumesc anticipat
darem
As dori si eu Manualul pentru MII in limba romana!
ciprianbuzea@yahoo.com
Multumesc anticipat!
ssilviu
Cine il are sa-mi trimita si mie pe ssilviusro la iahu punct co punct uk
dmc
Chiar nimeni nu-l are? Daca totusi il primesc de la cineva, o sa fac eu forward la ceilalti. Multumim
Pushu_x
Daca are cineva si pentru Megane Classic tricorp 1.9 DTi in romana imi poate trimite si mie la adresa : pushu_x@yahoo.com

Va multumesc mult biggrin.gif
Catsclaw
Va rog frumos, cine poate sa-mi trimita si mie manualul de service Megane II in lb. romana sau macar engleza(franceza) la aciduric2000@yahoo.com. Cu multumiri.
Flavian
pt. sm33

doresc si eu manualul in limba romana

flavianl@yahoo.com

merci
bashtalu
mai bine facem un efort financiar si il dam la tradus...
normal ca o sa-l vrea toti...chiar si eu
doritori?
dar ma intreb cu ce m-ar ajuta?
adumeu
merci mult...poate gaseste cineva si in engleza
joeEstate
Mie inca nu mi-a venit masina dar as vrea manualul sa-l citesc inainte ca apoi cand am masina pe maini sa plec direct la drum smile.gif
merci

status: asteptand estate-ul
Duyu
Cine ma poate ajuta si pe mine cu un manual in engleza sau in romana pentru un Reno Clio Symbol 2006? Multumesc anticipat.

E-Mail: duyu07@gmail.com wink.gif
alumoi
Am inceput sa pun la mine pe server diverse manuale si aplicatii Renault.
Momentan nu este nimic sortat, toate sint la gramada, asa cum le-am luat si eu.
Daca mai vreti sa contribuiti cu ceva, dati pm si discutam.
A, da, adresa este http://ftp.stalix.ro/renault (nu incercati cu protocolul ftp ca nu merge biggrin.gif)
R19/16v
Dialogysul e versiunea in spaniola?
alumoi
In afara de faptul ca l-am instalat (in engleza) si l-am configurat pentru Romania si limba romana, nu pot sa-ti dau mai multe detalii.
R19/16v
MR si NT sunt in es. Meci wink.gif
Madriann
Nu poti arhiva fisierele pentru DDT2000?
alumoi
Vezi ca ai si un iso cu ddt2000 in directorul iso. L-am lasat si asa, vraiste smile.gif, pentru cei care vor numai anumite fisiere.
Madriann
L-am instalat...nu mere sad.gif. Imi deschide un fisier .vbs cu ceva scripturi...nu inteleg nimic de acolo. Ce n-am facut bine?
alumoi
Citeste cu atentie instructiunile de instalare, instaleaza si .NET si celelalte de care te intreaba la instalare, NU mai folosi IE7 (si nici Firefox/Opera) ca browser default.
alumoi
Au mai aparut si alte manuale, prin bunavointa lui b_gabi si a altor colegi de pe forum.
smeagol75
Cine ma poate ajuta si pe mine cu un manual in romana pentru un Reno Clio ( orice model.. sunt novice si m-ar interesa orice informatie de ex: ce reprezinta toate icoanele/ luminile din bord etc) . va multumesc anticipat!

adresa: catalin75bogdan@yahoo.com
florinppp
Salut. Vreau si eu un manual de reparatie si manualt de intretinere, utilizare pt Megane Scenic an 2000/20001, 1,6i, 16 v. Va multumesc f.mult

florincjz@yahoo.com
bashtalu
daca aveti pt megane II sedan dci, sunt profund recunoscator
romana ar fi de preferat, dar in orice alta limba e ok
multumesc
dipro2000@yahoo.com
alumoi
Mai nou au aparut si manuale pentru Logan, prin grija lui voinicel.
CJ-12415
Am incercat sa instalez Dialogys, iar cand ajunge pe la 86% imi cere sa introduc CD1, insa nu-mi recunoastenici unul din cele 4 ca fiind CD1. Nu stiti de ce?
alumoi
Instalezi cumva direct din imagini iso sau le-ai ars pe cd?. Daca instalezi direct din imagini poti avea probleme.
alumoi
Vedeti si pe http://ftp.stalix.ro/renault, sint ceva manuale pe acolo.
matrix67b
Alumoi ai PM!
cosminphotog
Buna ziua, manual de reparatie pentru Laguna 1 gasesc undeva? (masina din semnatura). Sau macar pentru motorul F3R, indiferent pe ce masina e. Mersi mult smile.gif
obretind
salut sunt si eu posesorul unui megane sedan 2.....1.6 16v......si caut un manual de reparatii carte service sau cum ii mai spune...daca ma poate ajuta cineva......postez aici adresa de mail...obretind@yahoo.com
multumesc
MuciX
Salut! Vreau si eu daca aveti manualele pentru masina din semnatura.

mail: gbogdanron@aol.com
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.