Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Jante pe 17"
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Diverse > Modificari si imbunatatiri
oache81
Oare intra jante pe 17?.Am gasit set de jante pe 17 + cauciucuri Michelin la 1000 de euro,probabil mai lasa din pret vanzatorul,si la 800 sau chiar 900 s-ar merita ca in magazin sunt 400 de euro cel putin jantele pe 15-16 si cauciucurile la fel,la renault sunt 3 mil 600 fara TVA cauciucuri Michelin si nu pe 17 cum sunt astea.
Face
Ce roti ai acum ??
claus
ce jante ai gasit? sunt macar noi, la banii astia?
oache81
Da sunt noi cica,am gasit un anunt pe 4tuning,oricum era mai mult informativa intrebarea,probabil nu o sa le mai pot lua pe alea pentru ca sunt pe 5 prezoane asa ca nu merg.Dar am gasit cu 150 Euro bucata noi la magazin doar ca mi-e frica ca nu voi gasi cauciucuri foarte bune si ieftine pentru ele.Oricum mai am de cautat o luna pana se usuca pe afara ca lumea.
oache81
Am jante de aliaj dar nu stiu pe cat sunt,cred ca pe 14 sau pe 15.
RCS
Pai ce scrie pe gume ??? R14 sau R 15 ???
Face
Zi exact dimensiunea cauciucului (adica ***/**/R**)
bogdan20
intra si pe 17 da iti trebui cauciucuri cu talon de 40.si nu mai late de 195.
neo871
Intra si pe 17...cel putin pe clio sport

http://www.cardomain.com/memberpage/311354/6 laugh.gif
oache81
Am fost sa intreb si m-am uitat pe un catalog,merg doar pe 16 pentru modelul meu,oricum alea pe 17 sunt cu mult mai scumpe.Intrebarea e ce cauciucuri sa folosesc pentru ele,eu ma gandeam la niste cauciucuri Pirelli P6000.Stiti ceva despre ele sunt bune?.Sa va dau link-ul cu jantele care o sa le cumpar (sper).:



http://www.cartuning.ro/jante_oz.htm modelul Superturismo WRC sau GT pe 16.GT exista si cu 4 prezoane chiar daca in poza sunt cu 5
Face
Foarte frumoase SUPERTURISMOurile. Eu am niste DOTZ LeMans care arata cam la fel numai ca au fost de 2 ori mai ieftine laugh.gif Daca vrei cauciucuri de vara te sfatuiesc cu toata increderea sa iei Marangoni ZetaLinea ( 205/45/ZR16 = 110euro )
oache81
De unde ai luat jantele tale?.Au fost ocazie sau de la magazin?
Face
Le-am luat noi noute de la C&C pe vremea cu oferta de 3 roti + 1 gratis
mariusg
p6000 sunt foarte bune, am avut eu 195/55/r15; sunt super ok si pe carosabil umed, m-au tinut cam 65000, am f multumit. au aparut relativ recent pirelli p6 si p7 cred...nu stiu cum se comporta astea....in schimb eu am jante 17" si nu recomand decat celor ce calatoresc mult in europa asa ceva....in 30000km am schimbat 3 pe casco... sunt obligat sa folosesc anvelope de 50 adica mai joase si din aceasta cauza masina e ffff rigida , suspensiile sunt intens solicitate prin mai slaba amortizare a socurilor de catre anvelopa si din aceasta cauza in gropile de la noi lovesti f usor janta care , in cazul celor originale reno, se deformeaza f repede pe interior si nu pot fi indreptate corespunzator pe la vulcanizari asa ca necesita schimbarea...pret de catalog in jur de 300 eur ..... dezarmant dupa parerea mea....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.