Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Vreau sa fac tuning la motor.
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Diverse > Modificari si imbunatatiri
oache81
Unde as putea sa fac un tuning la motor (filtru de aer,alezat,etc.)

Motorul este K7M 7/20 75 CP 1.6 8 valve.Sau un eventual schimb cu un motor mai puternic (sa zicem un 2.0 16 valve).Am renault 1 hatchback din 96.Altfel masina nu are probleme de stabilitate la viteze mari sau sunete suspecte care sa ma sperie deci un spor de putere ar fi binevenit si deloc periculos in opinia mea.

De asemenea nu stiu daca am calculator de bord la care se poate face chiptuning si cat as castiga din asta (am cautat pe acolo da n-am gasit nimic care sa semene a calculator).M-am uitat pe site-uri si n-am gasit filtru de aer pentru motorul meu decat pentru cele cu 16 valve.

Am deja evacuare Borla care ar trebui sa ma ajute cu ceva.

Apoi as vrea sa stiu daca se poate scoate limitarea de ture (pe la 5700 in cazul meu) si daca asta poate afecta motorul daca ma dau la o liniutza cu masina din cand in cand.
strumfuadi
:shock: altul!..

mai, voi nu shtitzi ce inseamna cautare? C A U T A R E!!!...

de fapt puii mei, nici nu izi trebuia sa dai cautare, ca e un topic identic chiar pe la inceputul listei... :?

(io zic ca regulamentul forumului se impune..) :evil:
MMihai
http://forum.reno.ro/viewtopic.php?t=731 aici am facut eu o lista cu modificarile posibile care multe sunt cam aceleasi si in cazul tau daca ai 1,6 atunci iti merg injectoare de 1,8 fara sa se innece motorul
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.