Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: TUTORIAL: Izolare usi fata Clio
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
Radu718
Cel tarziu maine, si linkul. Fisierul a iesit cam "labartat" 3.8 M. Astept parerile.
Doc
Adica link-ul asta: http://www.pejo.ro/download/izolare.doc



(cu sprijinul Forum Pejo.ro laugh.gif laugh.gif laugh.gif )
Radu718
Multumiri atat lui Doc , cat si lui Claus pentru ajutor.
Radu718
nu ziceti nimic: laude, critici?smile.gif
McVic
Tutorialul este excelent.

Eu am problema cu vajaitul la peste 100 la ora

Exista si mastic alb? ca ala negreu e cam inestetic
dorin
Acum l-am luat ..inca nu m-am uitat pe el ..oricum multumim pentru efortul depus !!!!!!!!

O sa revin dupa ce ma uit pe tutorial
Radu718
Mcvic, vajait sau suierat? Conteaza:) Sueirarul este eliminat 100%, vajaitul este ameliorat 50%. Iti recomand mastic negru, sa se asorteze cu chederul. Eu am pus la colt mastic alb si se vede aiurea. La a sorei mele am pus negru si nu iti dai seama deloc.
McVic
Pai dupa 100 la ora se aude un Vāj care nu mi-am dat seama de unde vine, curent in masina nu se simte deloc
MMihai
posibil sa fie de la antena daca o ai prea ridicata sau si de la oglinzi... :roll:
Radu718
nu e de la antena, aceasta are zgomot specific (tineti antena la verticala si o sa vedeti cum face). Vajul nu poate fi eliminat, datorita proiectiei, ci doar ameliorat.
MMihai
foarte interesant si ultil. acum m-am uitat pe el.. se pare ca azi am de lucru 8) ..

PS ar trebui Renaultul sa ia copywright laugh.gif laugh.gif
SorinN
Interesant, ai muncit ceva...! Multumim pentru efort! Eu cred ca am doar "suieratul" nu si "vajaitul"... sper sa-l rezolv diseara. :wink:
Radu718
Poate joi, va mai arat mici trucuri...
bassfreak
linkul cu documentul nu mai functioneaza, de unde pot lua si eu fisierul ?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.