Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: geamuri fumurii
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Diverse > Modificari si imbunatatiri
neo871
Vreau sa-mi fac luneta si eventual geamurile de la usile din spate fumurii si nu stiu unde sa ma duc. Am auzit ca sunt probleme la montarea foliei (indiferent de marca) pe luneta la clio bicorp deoarece este foarte curbata si nu iese frumos; a incercat cineva? Stie careva despre ionizare?Daca da, detalii pls.
...Roadrunner...
Nu e nici o problema cu punerea foliei pe luneta .....eu am pe megane si arata foarte frumos !!!
AlexV
da, se poate pune foarte frumos de catre un meserias care are un pistol cu aer cald. atunci chiar iese bine.

daca e pusa din bucati din interior se vede foarte usor.
neo871
si unde pot sa ma duc sa-mi puna folie omologata rar?...RoadRunner...tu unde ti-ai pus folie si cat a costat?
...Roadrunner...
Firma se numeste Auto Expert. Da-i search pe google...

La mine a fost pe combinatie ....suna si vezi cit iti ia ....
Face
neo .. sa-mi spui si mie te rog cat costa daca tot suni
MMihai
Frumos iese dar daca pui pe toate gemurile in afara de parbriz iese bine.. daca pui decat pe luneta si cele din spate se vede aiurea.. parca e din 2 bucati masina.. ori pui la toate ori mai bine pui jaluzele.. eu de asta nu am pus pe masina mea nimic inca.. daca pui pe toate geamurile e problema cu legea.. dar mi se pare ca pt cele din fata este voie o folie mai deschisa :?
AlexV
firme care pun folie autorizata mai sunt GIP service si ager servics. la gip e cea mai scumpa cred. tot germania da nu 3m. momentan sunt mai multe marci autorizate nu numai 3m.
neo871
am sunat la expert auto si mi-au zis ca ma costa 160 de euro fara TVA sa imi puna folie pe luneta si pe geamurile din spate cea mai inchisa si 120 de euro putin mai deschisa.... i-am trebat si daca pot sa-mi puna doar pe luneta si au zis ca da dar nu imi dau autorizatie ceea ce mi se pare putin cam urat din partea lor...oricum preturile sunt mai mari decat ma asteptam si ash vrea sa mai caut si la alte firme.



...RoadRunner... tu cat ai platit?
...Roadrunner...
Pai ti-am zis ...a fost o combinatie ...

100 de euro ... da' nu pot sa te ajut !
demisonat
in cta la noi sunt si baieti care pun pe cont propriu si turceasca si 3m .

au autorizatii gata stampilate si doar scriu datele tale in ele.

Exemplu : dacia solenta a unui prieten luneta spate + geamuri fata mai deschise 3M si geamurile spate folie neomologata = 90eur
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.