Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: jenti de 16 la megane 1
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane I
bogdan20
stie careva daca se pot monta jenti pe 16 la megane 1 eventual cu cauciucuri mai joase mersi!
andreitalpos
Daca te referi la Renault Megane I hatchback se poate pana pe 17, tocmai am intrebat un inspector ITP ce se pricepe foarte bine la masini.
Georginho
Eu ma gandeam la 205/50 x 16R la Classic. (Nu cred ca e diferenta fata de hatchback.)
E cea mai apropiata valoare a diametrului.

205/55 x15R a fost verificat deja de un coleg de forum - zolijuve - si zicea ca e ok, rotile nu ating pe nicaieri nici cu masina incarcata...
cj98czh
Cumnantul meu are pe coupe 205X45X16 si suspensie sport... ating putin la pasajele dn spate... dar la clasic nu cred sa fie probleme..
marius2606
Doar ce mi-am facut la Călărași identificarea la un m1 coupe și am vrut sa imi trec in carte si 195/55/R15 pentru vara, 175/70/R14 pentru iarna.Cel de acolo mi-a spus ca nu au in baza de date pentru coupe nici o alta dimensiune fata de cele originale 185/60/R15. Asa ca m-am adresat cu un mail la renault Franta care m-au redirecționat catre renault Ro și acum astept un raspuns de la ei.
În altă ordine de idei la primul post apare anul 2004!?
Georginho
Da, si a primit raspuns dupa 6 ani biggrin.gif
xjc0c0
Mai bine mai tarziu,decat niciodata radmasa.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.