Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Allianz Tiriac
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Asigurari si Daune Auto
AlexV
Am fost azi sa imi fac constatarea pt cauciuc si pt janta. dupa ce m-am enervat rau de tot ca nu au decat un loc in bucuresti si asta in partea cealalta a orasului, si pe urma stilul de lucru de acolo, adica nu stiam cui sa ma adresez....



o aglomeratie de iti vine rau.



intr-un final (dupa ce Horeste nu a obtinut banii pe cauciucul (de 17 inci) de la meganeul lui 2.0 ) mie mi-au dat cauciucul si janta fara sa spuna nimic. cu mine personal s-au purtat exemplar adica la cerere mi-a dat si verificare geometrie.



mai ramane sa vina janta. inca nu stiu in ce judet am vorbit pt ea. am sunat la 0242.... parca e calaras.
SorinV
io unu am spart o bara la mashina ! am fost tot la tiriac tot la sediul ala imputit ,ca pana l-am gasti am zis ca mor si dupa aia am facut constatare. la constatare ; no comment !!!! totul nou

sunt de belea oamenii imi place cum lucreaza
cristu
Buna ziua !
Am si eu cateva intrebari pentru d-vs, in speranta ca ma puteti ajuta sau sfatui
Anul trecut in Decembrie am facut asigurare RCA la Allianz Tiriac pe tot anul 2006.
Problema este ca nu mai gasesc polita de asigurare, am chitanta cu care am platit si contractul incheiat atunci pe langa polita de asigurare.

Ce trebuie sa fac in cazul acesta ? Mai sunt acoperit de asigurare ? Trebuie sa ma duc la Allianz cu chitanta sa-mi elibereze o copie a politei ? sau pot merge linistit in continuare pe drumurile patriei. Pot face dovada in cazul unui accident ca am asigurare doar cu chitanta cu care am platit ?

Va multumesc pentru eventualale raspunsuri
michirec
Mergeti la firma sa va faca o copie pe care semneaza directorul ca este conform cu originalul;ar trebui sa aveti vigneta totusi pe care o aveti expusa in parbriz.....teoretic , cel putin.
cristu
Ok, am inteles o sa merg la Allianz sa vad ce pot face. Multumesc frumos
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.