Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Mutare server www.daciaclub.ro
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Probleme forum
alex
Miercuri, 19.04.2006, incepand cu ora 18, forumul www.daciaclub.ro va fi mutat pe un server nou.
Pe perioada mutarii nu veti putea accesa forumul. Timpul estimat pentru aceasta operatie este de aproximativ patru ore.
Daca totul merge conform planului, joi de dimineata DNS-urile ar trebui sa fie updatate si o mare parte din voi sa poata accesa normal forumul.
Cu aceasta ocazie speram ca vom remedia si problema cu mesageria privata.

Va multumim pentru intelegere!
DragosP
QUOTE(alex @ 17 Apr 2006, 18:38)
Cu aceasta ocazie speram ca vom remedia si problema cu mesageria privata.

Așa să fie, nu de alta, da' uite:
QUOTE(Sony @ 18 Apr 2006, 08:40)
... o mare parte dintre useri ... nu pot trimite PM

De fapt, am vrut să fac UP la mesajul lui alex.
alex
Din pacate, din motive care nu tin de noi, nu am reusit sa facem mutarea planuita sad.gif.
Mai speram inca ca in scurta vreme sa schimbam serverul si cu aceasta ocazie sa se rezolve si problema PM-urilor.
AlexV
In seara asta este posibil sa mutam forumul pe noul server.
Daca va apare mesajul de mentenanta sa stiti care este problema.

Multumim pentru intelegere si sa ne vedem cu bine in noua casa :-D.

Va rugam sa nu va schimbati avatarurile si sa nu uploadati nici un fisier nou in urmatoarele 12 ore.
AlexV
Operatia de mutare a forumului pe noul server s-a executat cu succes.

Acum functioneaza si mesageria privata cum trebuie. Speram sa nu apara alte probleme.

Va multumim pentru intelegere.
MoneyTalks
De cind s-a mutat forumul, mie imi merge GROAZNIC de incet. Cam de 5-10 ori mai incet. Toate celelalte site-uri merg perfect, doar acest forum si cel de reno merg MULT, MULT mai incet.

De ce oare?
Muttley
...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.