Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Lipsa de respect
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Probleme forum
hebron
Userul IRONICK de fiecare data cand am facut o afirmatie despre super limuzina LOGAN mereu m-a atacat direct si a facut afirmatii jignitoare. Nu i-am raspuns ca sa nu iau ban deoarece imi place sa citesc si sa postez aici. Ia cineva atitudine sau IRONICK are statut special????
Eu nu am jignit pe nimeni, doar m-am exprimat liber pe forum.
DragosP
Foarte bine ați făcut că nu ați ripostat.
Există butonul "Report" cu care eventual atrageți atenția moderatorilor secțiunii în care s-au întămplat incidentele. De ce nu-l folosiți?
Să deschideți un topic de genul ăsta mi se pare un pic patetic... wink.gif
hebron
Mda...era de asteptat... dry.gif
argon
QUOTE(DragosP @ 15 Apr 2006, 20:28)
Foarte bine ați făcut că nu ați ripostat.

Să deschideți un topic de genul ăsta mi se pare un pic patetic... wink.gif
*




Sper ca prin "patetic" v-ati referit la sensul din dex, nu la sensul perceput de romani in general. Este un cuvant prost inteles de majoritatea dintre noi.

si nea Hebron, nu mai critica matale Loganul pe forumul Dacia mai ales, ca multi au platit bani grei pe el, si nu prea le convine....treaba sta in felul urmator...critici Loganul pe Daewooclub, aici critici Daewoo/Chevy, sau orice alta masina diferita de Logan, ca daca nu iti faci numai dusmani. Stiu ca fiecare avem dreptul la o parere, dar...
alex4257
OMUL ARE DREPTUL SA-SI SPUNA PUNCTUL DE VEDERE,CE AVETI CU EL? SI CE DACA SUNTEM PE FORUMUL DACIA NU AVEM VOIE SA NE SPUNEM PAREREA,CE AR TREBUI ACUMA SA LAUDAM DACIA SAU CE! PARCA AM FI PE TIMPU LU NE-A NICU !DA CE FORUM MAI ESTE SI ASTA ,DOAR SA LAUDAM MAI NE SI CERTAM MAI NE IMPACAM,MAI CRITICAM ASTA ESTE SUNTETI UN FEL DE COMUNISTI
costi
QUOTE(argon @ 15 Apr 2006, 19:32)
si nea Hebron, nu mai critica matale Loganul pe forumul Dacia mai ales, ca multi au platit bani grei pe el, si nu prea le convine....treaba sta in felul urmator...critici Loganul pe Daewooclub, aici critici Daewoo/Chevy, sau orice alta masina diferita de Logan, ca daca nu iti faci numai dusmani. Stiu ca fiecare avem dreptul la o parere, dar...
*


Plingerea care a initiat topicul a fost cu a mai fost, dara pozitia asta este chiar PATETICA !
Auzic la el sa critici Dacia pe Daewoo si Daewoo pe Dacia .
Argoane eu sper ca fost o guma ca altfel......
DragosP
Poate nu s-a înțeles ce am vrut să spun.
1. N-am nimic cu omul, ba chiar îi înțeleg frustarea, am vrut să-i spun doar calea normală de încercare de rezolvare a problemei lui. În nici un caz cum evoluează acum ostilitățile pe topicul cu pricina unde a început să se ia-n băț cu toată lumea.
2. Comunist în nici un caz nu sunt.
3. "Nea" Nicu nu se scrie "NE-A" Nicu!
4. Nu mai scrieți cu caps lock-ul activat!
alex4257
QUOTE(argon @ 15 Apr 2006, 20:32)
Sper ca prin "patetic" v-ati referit la sensul din dex, nu la sensul perceput de romani in general. Este un cuvant prost inteles de majoritatea dintre noi.

si nea Hebron, nu mai critica matale Loganul pe forumul Dacia mai ales, ca multi au platit bani grei pe el, si nu prea le convine....treaba sta in felul urmator...critici Loganul pe Daewooclub, aici critici Daewoo/Chevy, sau orice alta masina diferita de Logan, ca daca nu iti faci numai dusmani. Stiu ca fiecare avem dreptul la o parere, dar...
*


SI CE-I CU ASTA FIECARE CUMPARA CE VREA ALEGEREA LE APARTINE,BANII LOR DECIZIA LOR ASTA NU INSEAMNA CA NU AVEM VOIE SA CRITICAM SAU SA NE SPUNEM PAREREA
argon
QUOTE(costi @ 15 Apr 2006, 20:50)
Argoane eu sper ca  fost o guma ca altfel......
*




mai ramane indoiala? icon_mrgreen.gif

Dar un sambure de adevar tot e, la unii oameni trebuie sa le spui ce vor sa auda..
Stiu cum iti sar unii la gat cum critici Loganul, asa ca stiu exact ce vrea sa zica Hebron, si aici nu ma refer la un topic anume, ci in general.


QUOTE
dara pozitia asta este chiar PATETICA


PATÉTIC, -Ă, patetici, -ce, adj. 1. Plin de patos, care emoționează, impresionează, înduioșează; plin de emfază, de afectare
alex4257
BA SCRIU CUM VREAU EU da cine esti tu sa-mi spui cum sa scriu si acuma tot comunist esti(sa traiti tohvaras) to-va-ra (tovaras se scrie legat nu )
DragosP
QUOTE(argon @ 15 Apr 2006, 20:54)
PATÉTIC, -Ă, patetici, -ce, adj. 1. Plin de patos, care emoționează, impresionează, înduioșează; plin de emfază, de afectare

Cheia e în link! wink.gif

QUOTE(alex4257 @ 15 Apr 2006, 20:58)
BA SCRIU CUM VREAU EU da cine esti tu sa-mi spui cum sa scriu si acuma tot comunist esti(sa traiti tohvaras)  to-va-ra (tovaras se scrie legat nu )
*


Eu v-am vorbit frumos. În general, când scrii cu litere mari însemnă că urli. Ce v-am făcut eu să urlați la mine? smile.gif
Și chiar dacă aș fi comunist, care e problema Dvs? Dvs. sunteți capitalist? radmasa.gif
Hai, să terminăm cu prostioarele astea, vă rog...
alex4257
QUOTE(DragosP @ 15 Apr 2006, 21:07)
Cheia e în link!  wink.gif
Eu v-am vorbit frumos. În general, când scrii cu litere mari însemnă că urli. Ce v-am făcut eu să urlați la mine? smile.gif
Și chiar dacă aș fi comunist, care e problema Dvs? Dvs. sunteți capitalist? radmasa.gif
Hai, să terminăm cu prostioarele astea, vă rog...
*


ba sa termini tu cu tampenile alea a tale ( scrie asa sau asa ) si nu mai lua atata apararea limuzinei de la colibasi ,nu vezi cate probleme sunt prezentate pe aici bine ca macar recunosti ca esti comunist? de comunisti o sa scapam noi odata dracului
IRONICK
Si aici discutia a luat-o razana.

Hebron sa iti explic inca o data: eu nu am aparat niciodata Logan-ul cum zici tu. Eu niciodata nu am spus ca este o limuzina. Nu sunt un fan inrait Logan. Dupa mine poti sa spui orice vrei despre Logan, atat timp cat acea afirmatie are o anumita baza tehnica (acest lucru este valabil si daca este vorba si de alte tipuri de masini). Vad ca deja incepi cu eu am condus nu stiu cate Renault-uri, am km si experienta, .etc. dar niciodata nu ai dat un sfat tehnic. Ai facut numai comparatii Logan<>alte masini, iar cand cineva ti-a atras atentia ai inceput cu "esti frustrat, ai numai Logan in cap". Ai incercat sa ajuti pe cineva cu un sfat tehnic ? Nu. Dar in schimb umpli forumul de copy/paste din reviste, site-uri, . .. cu Logan, comparatii cu Logan alte masini, Logan este o masina proasta, dar nimic tehnic. Si ca sa fiu la obiect, cum sa face ca la experienta ta in condus nu ai sesizat ca acel compresor de ac se mai decupleaza din cand in cand ?
DragosP
Medicamente! Medicamente! radmasa.gif radmasa.gif
alex4257
QUOTE(DragosP @ 15 Apr 2006, 21:13)
Medicamente! Medicamente! radmasa.gif  radmasa.gif
*

cum se scrie comunist sau zdreanta platita ca sa laude sau sa linga ceva,care miroase urat
vis-a-vis
Sa fiu eu sanatos cate posturi in care am atacat Loganul mi s-au sters... mai la inceput.
Intr-un final m-am lasat pagubas in sectiunea dedicata. smile.gif
alex4257
QUOTE(vis-a-vis @ 15 Apr 2006, 21:23)
Sa fiu eu sanatos cate posturi in care am atacat Loganul mi s-au sters... mai la inceput.
Intr-un final m-am lasat pagubas in sectiunea dedicata. smile.gif
*


mie de abia acuma mi-or dat drumul probabil ,ca am deranjat cu ceva nu ai inteleg daca este un forum de ce nu te lasa sa-ti spui opinile NU AM DREPTATE trebuia atunci mai bine sa fac ei reclama decat asa nu BA IN CE TARA TRAIM,MAI INTERVINE SI ATOTSTIUTOAREA AIA CA AI FEMEIE SPUN SIGUR O ZDREANTA!
IRONICK
Poate nu erau la obiect ? Glumesc. Eu nu sunt pentru stergerea posturilor si inchiderea gurii.
hebron
Scuze pentru intarziere IRONIcK, a trebuit sa plec acasa cu acelasi Renault Megane sad.gif si nu ma laud ca-l conduc, chiar mi s-a luat de el.
Nu am dat sfaturi tehnice decat cand m-am intalnit cu problema respectiva, am dat sfaturi de alta natura dar tot legat de masini, pentru ca nu e un forum tehnic exclusiv. Articolele puse la sectiunea stiri au sursa trecuta, nu-mi apartin si sunt cu titlu informativ, nu cu scop de critica. Ce m-a deranjat este ca la fiecare problema aparuta la Logan ati gasit repede o rezolvare improvizata sau o explicatie puerila ca sa va impacati cu ideea ca ati dat o gramda de bani pe o masina care chiar daca e spatioasa si are avantajele ei, are o gramda de minusuri inca. In loc sa reactionati gen "pe banii mei nu permit asta" voi ati cazut in mioritisme si v-ati resemnat, plus ca recent ati inceput sa va revarsati oful pe AVEO. Iti zic ceva: locuiesc in Israel, nu sunt capsunar(nu ca am ceva cu ei, munca nu e rusinoasa), sunt om cu studii destule dar cel mai important lucru pe care l-am invatat aici a fost "Sunt prea sarac sa-mi permit lucruri ieftine si proaste". Aici e AVEO peste tot insa singura Dacie e in Tel Aviv intr-un cimitir de masini.
Cat despre replicile tale de mai demult IRONICK nu are rost sa mai amintesc ca oricum tovarasii tai de aici nu o sa ia nici o masura, de fiecare data m-ai atacat direct si atat.

Shalom la toti!!! (adica Pace)
klaus
Deci, avand in vedere ca de fapt nu e nici o problema de forum, dat fiind ca eu nu am vazut nici un report (nici unul) de la userul hebron pe sectiunea de logan, aici se inchide. Daca aveti probleme de genul acesta va sfatuiesc cu caldura sa folositi functia de report.
Insa intr-adevar este bine sa faceti afirmatii argumentate, pe sectiunile tehnice...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.