Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Intrebare despre suportul tehnic Invision
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Probleme forum
Vlad Georgescu
Am si eu o intrebare despre suportul tehnic oferit de Invision: la servici vreau sa cumpar Invision ca sa fac un forum pentru clienti.

Intrebarea mea este.. pentru cumparatorii de Invision Power Board astia de la Invision chiar ofera suport pe bune si ca lumea?

Sau e doar asa, o chestie scrisa pe site, dar fara corespondent in realitate?

Le-am scris acum vreo 3 zile niste intrebari legate de Invision Power Board si nu mi-au raspuns inca. :-(

Multumesc.
IRONICK
Acum 3 zile ? Adica vineri ? Azi este luni. Mai asteapta si tu.
alex
De obicei este bine sa te descurci fara suportul lor tehnic asta daca nu vrei sa treaca zile intregi pana sa iti rezolve problema. Sunt cam capsomani de felul lor insa pe noi ne-au rezolvat cam de fiecare data.
Ce i-ai intrebat? Poate stim noi.
Vlad Georgescu
Simplu.. i-am intrebat daca ofera suport tehnic si pentru Invision instalat pe servere Windows 2003 / IIS, cu versiuni pentru Windows ale PHP si MySQL.

Am intrebat asta pentru ca par foarte orientati spre Linux, iar noi avem serverele pe Windows (si nici nu vrem sa trecem la Linux din motive obiective).

Nu am cumparat inca Invision-ul, astept sa imi raspunda la intrebare.

Nu au raspuns nici acum.
IRONICK
https://www.invisionpower.com/customer/orde...?shop_cat=1,3,4

O sa iti raspunda la intrebarea despre MS-SQL. La php nu este diferenta.
MoneyTalks
Vezi ca au si pentru Windows, dar daca vrei driver pentru MS SQL sau Oracle trebuie sa platesti $60 in plus pentru acel driver. Eu as merge pe solutia asta, deoarece mysql e un mare fis... Nu stiu cum e versiunea 5, dar pina la versiunea 4.x nu respecta nici un standard.
alex
Daca esti pe Windows complet, nu are rost sa pui MySQL, iar pretul platit pentru a-l invata pe invision MsSQL mi se pare aberant. Mai bine te orientezi catre un forum care este scris pentru ASP. Incearca http://forum.snitz.com/
MoneyTalks
Alex >> Sa nu uitam ca Invision STIE MS SQL, iar SQL Express 2005 este GRATIS, cu bazele de date limitate la 4 GB. Deci daca forumul nu va avea mai mult de 4 GB, eu zic ca merita acei $60.
Vlad Georgescu
Eu am o atitudine putin diferita pentru ca nu am nevoie doar de forum, ci si de o gramada de script-uri simple.

Pentru PHP+MySQL gasesc mai usor programatori care sa aiba experienta si sa lucreze cu un salariu rezonabil (adica nu foarte mare) decit pentru PHP+MS SQL, pentru ca in Romania se foloseste foarte mult MySQL.

Pentru ce am eu nevoie, MS SQL ar insemna o crestere a costurilor fara cine stie ce beneficii.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.