Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Inlocuire grila ventilatie consola centrala
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Captur
AR24BRO
Salutare!

Am achizitionat recent un Renault Captur 2019, are grila de ventilatie dreapta rupta de la un suport de telefon.

Am gasit grila de ventilatie in dezmembrari, insa nu stiu cum sa ma apuc de treaba. Ma puteti ajuta cu un sfat, cum sa ajung acolo?

Atasez foto.

Multumesc.
TR90DCC
Decat sa te apuci sa demontezi bordul,mai bine inlocuiesti doar cele doua lamele(asta daca gaurile unde se fixeaza lamelele sunt OK ) . Se prinde lamela intr-un patent cu ciocul ascutit , se introduce cu un capat intr-o gaura,apoi se impinge usor cu mana pana intra si al doilea capat . Asta se datoreaza suportului de telefon
AR24BRO
Salut!
Ma gandesc ca nu trebuie demontat tot bordul, pare cumva din poza ca grilele de ventilatie si consola centrala sunt separate de bord. Sper sa nu fie lipite si sa fie doar de design laugh.gif

Legat de ce zici tu, risc sa rup si lamelele bune, piciorusele alea sunt foarte fragile.
TR90DCC
Eu am Megane IV si asa am procedat.Acum face fiecare ce vrea cu masina lui.Peretii acelei incinte sunt flexibili,deci daca ai introdus un capat al lamelei in gaura,si glisezi capatul celalat al lamelei incet catre gaura opusa , nu vad ce ai putea strica. Gandeste-te ca tot asa s-a intamplat si cand au cazut lamelele
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.