Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Sfat achizitie Talisman
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Talisman
Tuco77
Salutare. Sunt in căutarea unei noi mașini și printre alte variante, m-am orientat și spre Talisman.
Criteriile mele sunt: motor pe benzina, de preferința transmisie manuală dar nu refuz cea automată, motor la fel sau mai capabil decât actualul, 1.8 TFSI 160HP si nu mai veche de 6-7 ani, fiabila.
Recunosc că nu am mai avut Renault decât in variantă Logan si nu recent. As vrea sa aflu câteva sfaturi. Multumesc anticipat.
RobyBoy
Renault Talisman are 3 variane de motoare pe benzina 1.6 TCe200 (200cp), 1.8 TCe225 (225cp) si 1.3 TCe160 (160cp).
Eu am un Talisman cu motorizare 1.6 L si sunt multumit de cum merge. Are o tinuta de drum buna, este confortabila, pentru cat este de mare motorul trage bine.
Iti recomand un Talisman care sa aibe 4control (vireaza si rotile pe spate, iar la amortizoare se poate seta electronic duritatea).
Tuco77
QUOTE(RobyBoy @ 29 May 2023, 14:40)
Renault Talisman are 3 variane de motoare pe benzina 1.6 TCe200 (200cp), 1.8 TCe225 (225cp) si 1.3 TCe160 (160cp).
Eu am un Talisman cu motorizare 1.6 L si sunt multumit de cum merge. Are o tinuta de drum buna, este confortabila, pentru cat este de mare motorul trage bine.
Iti recomand un Talisman care sa aibe 4control (vireaza si rotile pe spate, iar la amortizoare se poate seta electronic duritatea).
*




Mersi pentru raspuns. Ma gandesc daca este sau nu un imepdiment faptul ca varianta Talisman nu se mai fabrica si asta va afecta piata de piese de schimb. Daca ar fi sa fie m-as orienta spre varianta Initiale Paris cu 200 hp.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.