Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ulei cutie edc.
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Scenic, Scenic RX4, Scenic II, Grand Scenic, Koleos
mystic2eyes
Bună ziua colegi din trafic. Am un Scenic 3 1.5 dci edc și vreau sa schimb uleiul din cutie dar eu sunt din Galati și la singurul service care se ocupa de cutii automate am fost tratat cam cu "sictir" fiindcă acolo erau doar Audi, Mercedes, BMW și alte mărci premium.... Nu mai are rost sa comentez discuția avuta și modul de exprimare.
Ma poate ajuta cineva sa fac schimbul prim împrejurimi? Mentionez ca masina are 223700 km reali în bord și nu a fost schimbat deloc uleiul.
Va mulțumesc.
Drumuri bune fără evenimente va doresc.
O zi bună.
Dadi_T
Nu ți trebuie service de cutii automate. Te poți duce în orice service cu un elevator și să i indrumi conform pozelor puse de alți colegi. Ai un bușon de golire și unul de umplere, fără filtru. Este o operațiune simplă și destul de rapidă. Îți trebuie 2 litri de ulei specific și cel mai probabil va intra ceva mai puțin.

mystic2eyes
Mulțumesc frumos pentru răspuns.
O zi bună să ai.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.