Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Eroare 1525 Grand scenic 3
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Scenic, Scenic RX4, Scenic II, Grand Scenic, Koleos
Doreata felicia nicoleta
Buna seara!
Sunt nou pe acest grup,am un Renault Grand Scenic2013,motor 1.2 tce,132 cp,dacă ma poate ajuta cu rezolvarea a doua erori apărute in bord.DTC 0090 și DTC 1525.

Mulțumesc!
Gil26
Salut,
Erorile au fost citite cu un tester, pentru un Grand Scenic 1.2TCe 132CP motor H5F404 atasat procedurile de diagnosticare ale celor doua erori (am facut si cateva sublinieri) plus schema electrica a injectiei cu actuatorul debit carburant, locatia si mufa acestuia, poate te ajuta (iar verificarile trebuie facute fizic pe masina).
Doreata felicia nicoleta
Mulțumesc,Gil26!
Poți sa mi lași te rog un nr de contact sau o adresa de mail?
Gil26
Nu ofer servicii contracost, doar ajut atat cat pot\stiu si in limita timpului dispinibil. Nu puteti inca trimite PM (nu aveti nr de posturi necesare =25) dar daca doriti puteti scrie in acest topic, atunci si ceilalti colegi (cu mai multa experienta) va pot raspunde \ajuta...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.