Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: inmatriculare masina radiata fara acte
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Diverse > Diverse
David Barac
Buna, am primit o dacie 1310 tlx din 87.Problema e ca masina e radiata dar are numere. Problema majora e ca masina nu are acte DELOC si nu stiu cum sa fac sa o cumpar si sa o inmatriculez. Pe site-UL DRPCIV.RO imi spune ca are inmatricularea suspendata din 2018 pentru ITP expirat. Va rog ajutati-ma ca e pacat de ea!!
b06fcn
Daca apare pe site la DRPCIV, inseamna ca are numere noi, ceea ce inseamna ca a avut si CIV. Asta se reface la RAR, cu masina dusa acolo (pe platforma), in baza unui document care justifica faptul ca esti proprietar - aici e deja mai complicat.
Cine iti da/vinde masina, cum o are in posesie? De unde a luat-o? Daca masina nu mai are ITP din 2018 inseamna ca nu trebuie mers mult in urma pentru identificat pe unde sunt actele…
David Barac
O am de la o vecina care masina a fost a părinților ei care au murit acum vreo 3-4 ani.Vecina spune ca are succesiunea facuta dar nu gaseste actele de la Dacia asta
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.