Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Dezaburire luneta și oglinzi
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II
AndreiCatalin02
Salutare. Știu ca a mai fost discutat topicul asta dar problema mea difera.
Am un megane 2 2.0 16v 2003 non-facelift și nu îmi mai merge dezaburirea in luneta si în oglinzi am verificat tensiunea și nu am tensiune nici în oglinzi nici la luneta. Am verificat siguranța nu este arsa, trebuie sa verific releul dar nu pot sa îmi dau seama unde se afla, sau cum se desface cutia cu relee din compartimentul motor deoarece acolo bănuiesc ca se afla.
Mulțumesc
Gil26
Salut,
Dezaburirea luneta la MeganeII este ”deservita” de siguranta F23 =30A din UPC (aflat in compartimentul motor) fir de culoare alba prin racordarea R2 (aflata jos in prag in stanga scaunului sofer) pinul #35 si prin masa MZ (tablie stanga spate aflata jos in stanga portbagaj) fir negru, vezi atasat locatia marcata a sigurantei F23, schema electrica pt. dezaburire luneta cu adnotari si locatia UPC-ului, poate te ajuta (sau pe alti colegi).
cj98czh
QUOTE(AndreiCatalin02 @ 23 Jan 2023, 20:54)
Stiu ca a mai fost discutat topicul asta dar problema mea difera.
*



dar intrebarea se putea pune tot acolo, nu este nevoie de un topic nou ..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.