Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Suierat din zona roții
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II
cezarrrrrr
Salut, am un megane 2 combi, am observat in ultima vreme un suierat cand trec de cam 50 km/h. Se aude din exterior undeva sub pasagerul din fata (am tot verificat deschizand geamurile pe rand). Am presupus ca sunt placutele din față (in spate am schimbat discurile si placutele recent, dar in față nu încă și par puțin tocite), dar ce mi se pare foarte ciudat este ca fluiera cand merg fara sa pun frana, mai exact daca am volanul drept, daca iau putin dreapta sau stanga încetează. Daca pun frana ori nu se mai aude de loc ori scartaie (asta am observat de-abia azi, pana acum doar se oprea). Totusi mi se pare foarte dubios ca fluiera in mers cand e volanul drept fără sa pun frână. Tare imi e sa nu fie vreun furtun îmbătrânit (masina a stat cam un an pana sa o iau eu vara asta deci tot ce e posibil sa fie imbatranite) si sa stea placuta pe disc, deși dupa ce opresc nu sunt incinse comparativ cu cele din spate.
Vreo parere? Nu am prea multa experiență si as vrea sa stiu ce ar putea sa fie.
valioglu
Cel mai frecvent fluiera cutia de viteze ramasa fara ulei sau cu rulmenti uzati.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.