Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: City break Constanța 2022
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Calatorii si Intalniri
nasty
Centrul Constanței a fost distrus înainte de 1989 cu o mulțime de blocuri oribile și apoi după 1990 s-au continuat construcțiile haotice, care au acoperit clădirile cu valoare istorică și arhitectonică, 80-90% din clădirile din centru nu sunt renovate, unele chiar părăsite. Zona pietonală e penibilă! Ca să fac niște poze la clâdirile frumoase, cu greu am găsit niște unghiuri din care să se vadă, neacoperite de monstruozitățile de lângă.
Se poate urca în minaretul moscheii din peninsulă și vederea de sus merită toți banii.
stolniceanulucian

Mie mi-a placut partea veche a Constantei de la cazinou pana la stradela vantului
Mai este de lucru asta e clar, dar are un anumit farmec

OVIDIUS
Sunt multe locuri frumoase in Constanta și pe lângă, daca ai răbdare sa le cauți. Merită un weekend acolo.
nasty
de acord! Trebuie căutate, că multe sunt acoperite/ascunse ilogic dpdv turistic și estetic. Prognoza meteo m-a făcut să aleg destinația. Am fotografiat numai ce e frumos, gàndind pozitiv:
nasty
alte câteva imagini







clădiri cu istorie și istoric:
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.