Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Port usb nou
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio IV
tuneam
Salutare,

Oare putem monta un port nou usb, langa bricheta? Eu un capacel acolo. Cred ca medianav (4.1 la mine dar cred ca si 9.x) ar suporta asta.
A facut careva?

Clio 4, 2013.
cj98czh
eu il am la a mea dar am Rlink ..
einstein1984
daca vrei alimentare da
tuneam
Nu alimentare, vreau sa pun media nav 9 si am.nevoie pentru android auto
Gil26
QUOTE(tuneam @ 10 Nov 2022, 13:37)
Oare putem monta un port nou usb, langa bricheta? Eu un capacel acolo. Cred ca medianav (4.1 la mine dar cred ca si 9.x) ar suporta asta.
*


QUOTE(tuneam @ 12 Nov 2022, 22:41)
Nu alimentare, vreau sa pun media nav 9 si am.nevoie pentru android auto
*


Atat pe Clio X98 cat si pe Dacia X52 MediaNav generatia 1, 2 si 3 (4.x si 9.x) ruleaza sub WinCE, daca doresti Android Auto cred ca trebuie schimbata unitatea, dar pentru priza USB vezi atasat si cateva capturi, sau poate si alti colegi iti vor raspunde mai bine \concret.

LE: iar din cate stiu daca ai MediaNav generatia 1 ex cu firmware 4.1.0 nu poti pune (fara modificari HW, doar cu un fake SW) firmware de Evolution Gen3 ex 9.1.3.
LE2: vezi si o experienta cu o priza USB aici: https://www.reno.ro/Circuit-electric-bricheta-t324785.html#
nicuval
Eu am avut pe masina din semnatura MN cu 9.1.3 iar pentru AA am schimbat unitatea MN cu una care are versiunea 1.0.15.1. Abia asa am acum AA cu conectarea telefonului prin cablu. Deci priza USB nu are nimic, ea doar te ajuta sa te conectezi la MN. Totul sta in aparat.
torquemada
Inițiatorul are Clio IV cu Medianav, orice documentație și idee fiind inutilă, modificarea dorită nu e oficială și nici suportată de firmware-ul original.

1. caută Medianav gen4 1.0.x.x și are android auto dar aceeași problemă legată de portul USB

2. caută Menavrus/Menaco și primește MirrorScreen, nimic nou aici (internet via modem3G/ USB tethering + mirrorscreen) din 2017 !
Gil26
Referitor la pct. 1 asta am scris\subliniat si eu, daca initiatorul cu ClioIV si MN1 doreste asa cum a scris Android Auto atunci trebuie sa schimbe unitatea (asa cum si @ nicuval a schimbat-o daca tin bine minte cu ajutorul lui Noni).
Daca doreste altceva atunci desigur ca sunt si alternative, Menavrus \Menaco fiind una buna up.gif, iar priza USB (langa bricheta) este alt subiect.
tuneam
Ok, va multumesc oemtru sfaturi. O sa fac upgrade la un MN mai nou, gen 1.x.x. O sa verific daca are port suplimemtar de usb(in spate, undeva)
torquemada
Niciun Medianav generație 1, 2, 3, sau 4 nu are port USB pe spate.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.