Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Salutare
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Scenic, Scenic RX4, Scenic II, Grand Scenic, Koleos
Ak!M
Salutare...vreau sa schimb masina din dotare cu ceva mai nou si anume https://www.olx.ro/d/oferta/renault-scenic-...0&sliderIndex=0

Intrebarea mea e urmatoarea...La ce anume sa fiu atent la ea...aici ma refer la problemele care se pot vedea cu ochiul liber ...bineinteles ca inainte de a bate palma vreau sa o duc la service pt o constatare.
Multumesc anticipat!!!
kato
in primul rand la numarul de km....... cu un simplu adaptor ebd afli numarul real de km. parerea mea este ca sunt cam putini la vechimea ei...... nu prea sunt poze cu interiorul, sa fii atent la scaunul soferului, de obicei acolo se observa uzura.
cj98czh
QUOTE(kato @ 20 Sep 2022, 19:56)
in primul rand la numarul de km....... cu un simplu adaptor ebd afli numarul real de km.
*



sa nui te superi ... dar aflii pe dracu cu adaptorul .. daca km au fost dati inapoi cum trebuie nu mai vezi nimic ... eventual un raport de pe carvertical .. te ajuta ..
kato
nu ma supar...... la a mea banuiesc ca nu au fost dati cum trebuie, deaorece jucandu-ma cu car scaner (parca pe la senzori am intrat) am aflat numarul real de km... nu am nici un interes sa dezinformez.
dragos_ene
Salutare,

Chiar daca e tardiva postarea mea, pe site-ul https://ovi.rdw.nl/default.aspx (doar pentru masini inmatriculate in Olanda, este ceva gen RAR) se introduce numar de innamtriculare si se poate afla daca kilometrajul este unul oarecum real sau nu. Nu se ofera kilometrajul real ci se comunica daca acesta este unul logic (a fost intotdeauna in crestere) sau ilogic (daca auto a fost reinamtriculat in Olanda, daca sunt raportati km mai putini de la ultima inspectie, sau a fost schimbat tabloul de bord), precum și date referitoare la ITP etc.

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.