Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Renault scenic4,1.6,dci,2018
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Scenic, Scenic RX4, Scenic II, Grand Scenic, Koleos
Dadyk
Salut,proaspăt posesor de scenic ,1.6 dci,2018,160cp.Dupa un drum de 300 de km,autostrada+dn,a apărut în bord mesajul ,verifica sistemul antipoluare,cheița+ checkengine .Mașină se comporta normal,precizez că am alimentat de la LUKOIL.A mai patit cineva asta?
Dadi_T
Nu prea am văzut posesori de Scenic 4 pe aici. Mai bine fa o căutare pe la secțiunea Talisman ce are motorizare similară. Acolo sunt mai mulți posesori ai acelui model.
Oricum, este un martor destul de general, adică se aprinde din mai multe cauze: injectoare, filtru particule, diverși senzori... .
Trebuie să mergi la un tester dedicat Renault.
Eu pun numai de la Lukoil aproape, de vreun an, merg cam 200 de km pe zi și n am avut probleme. Nu cred să fie de la asta.
Acum na, cine știe, am văzut că si ăștia și au dat stațiile în franciză. Cine știe de unde își aduce materia primă fiecare patron...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.