Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Infiltrare apa pe la al treilea stop de frana
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Scenic, Scenic RX4, Scenic II, Grand Scenic, Koleos
crististreulea
M-am trezit ca imi curge apa in portbagaj, destul de multa. Mi-a trebuit putin ca sa-mi dau seama ca este pe la al treilea stop de frana.
A trecut testul zilele trecute, am prins vreo ora de drum pe autostrada cu ploaie multa, niciun strop de apa nu a intrat in masina.

https://youtu.be/riCXnYWGfb8
ProfiBv
Ținând cont de eficienta si fiabilitatea ledurilor din stopul central ,am ales sa elimin garnitura in favoarea unui cordon de silicon pe care l-am finisat la nivel cu haionul .
Tot in zonă am umplut si santul(golul tehnic,sau ce o fi) de deasupra lunetei tot cu silicon dar negru(pentru a semăna cu un cheder .
Tot asa am facut si la santul de deasupra parbrizului .De fapt aici am avut infiltratii la colturile superioare la montanții A ( in spatele parasolarelor) .
O sa incerc sa vin cu poze in detaliu si eu.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.