Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Rezervor Grand Espace 4
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Safrane,Velsatis,Avantime si Espace
mark``
Salutare!

Acum ca tot e in voga topicul cu combustibilii am observat o chestie care nu stiu cat e de imbucuratoare.
In cartea masinii e specificat ca am o capacitate a rezervorului de 70L.
Tin minte foarte bine ca am facut in trecut plinul de vreo 3 ori consecutiv de la rosu si cam de fiecare data mi-a intrat (daca pompa indica bine si nu fura) intre 80 si 82L.

Vroiam sa va intreb daca credeti ca e normal? Care mai aveti Grand Espace 4 diesel de 2.0dci, cat va intra maxim de la rosu un plin?

Mersi!
cj98czh
L C5 zicea cartea ca are rezervor de 70L, alimentam de obicei cand se aprindea galbenul .. si intreu in jur de 70 L ... deci nu mi se pare anormal la tine, mai ales daca si fortezi putin plinul ala ..
einstein1984
plinu se face pana la primul sau al doilea click. daca faci pana dai pe afara.... da intra mai mult.
DanCVA
Ultimul plin l-am facut pana dupa ce abia se aprinsese rezerva si tot 82 de litri au intrat.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.