Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Problema cheie-telecomanda
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio IV
Manuel0292
Bună ziua tuturor mi-am luat și eu un Renault Clio de curând din 2013 și am probleme cu cheia la amândouă chei și prima cheie și rezerva .. nu se deschide " din prima " masjna și nici sa o încui trebuie sa apăs și câte 5 minute și nu se închide/ deschide câteodată mai fac 5-10 pași mai depărtat de mașină și o mai ia dar nu tot timpul și tot apăs degeaba cel mai mult am stat 10 minute lângă ea sa o pot închide... am schimbat și bateriile la ambele chei-cartele și nici opțiunea de mâini libere nu merge ... oare ce ar putea fi? Va mulțumesc anticipat pt orice răspuns și sa aveți o zi frumoasa !
xmisterx
Ar putea fi ambele carduri defecte. Din butonul de inchidere/deschidere din interior functioneaza?
Manuel0292
Dq butonul din interior merge
nicuval
Ai schimbat ambele baterii si face la fel cu oricare din chei? Am inteles ca ai si modul de maini libere si face nazuri si acolo fiecare cheie? Ceva parca nu suna cum trebuie. Deci nici din butoanele de pe manerul usii nu se deschide? La maini libere trebuie sa se inchida automat cand te departezi de masina cativa metri.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.