Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Megane 1 1.6e instalatie electrica putreda
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane I
SVSU
Buna dragi colegi de forum. Am Acest Renault Megane 1.6e din 2001 pe care as dori sa-l restaurez. In zona releelor din compartimentul motor am descoperit multe fire putrede. Se pare ca masina a fost si la altcineva. Am reusit sa gasesc la dezmembrari cuplele cu fire din acea zona. O parte le-am conectat pe culori prin cositorire folosind pentru izolatie termotub. Dar am descoperit ca una din magistralele de cabluri de sub compartimentul releelor are firele izolate cu banda si, o parte nici nu mai sunt fizic conectate. Va anexez si niste imagini in acest sens.

Ma poate ajuta cineva cu un manual service sau cu detalii legate de pin-out-ul conectorilor aferenti?

Va multumesc anticipat.
espacern
Instalatia aia este FOARTE periculoasa si nu mai trebuie reparata ci schimbata.
Sigur gasesti la dezmembrari o masina identica cu a ta si trebuie doar sa scoti cateva mufe si instalatia se schimba cu totul fata nici o lipitura.
einstein1984
fix ce a zis colegul, aia e sursa de incendiu garantata!
SVSU
OK. Gasesc undeva un kit complet de instalatie electrica pentru ea?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.