Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: functionare anormala a motorului
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II
ilan2003
Buna ziua ..am tot cautat o rezolvare a urmatoarei situatii : am un Megane 2 hachback 1.5 dci euro 3 ..intalnesc urmatoarea situatie. in momentul in care turez intr-o treapta de viteza inferioara ..sa zicem viteza 1...2 sau 3 si ridic piciorul de pe aceleratie , ar trebuii ca masina sa intre in frana de motor, intr-o maniera lina ..continua .. Dar la mine apare o smucitura enervanta care imi introduce socuri in transmisie .deci ..in concluzie ..acelerez din 2..in 3 si turez la 50-60 km /h..daca iau piciorul de pe aceleratie apare smucitura de care vorbesc. daca vreau sa continui sa accelerez in aceeasi treapta de viteza..smucitura apare din nou... cand motorul e cald nu se mai simte asa tare ..dar exista.. NU stiu daca am fost clar in explicatie ..dar daca cineva a avut problema asta sigur stie. ( am schimbat pedala de acceleratie dar se simte la fel) ...Multumesc ..
balauru_327
Clapeta de admisie aer e ok?
MyKe89
Mai degrabă suport/tampon antibalans.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.