Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Reparat Caseta Directie Nissan Qashqai J10
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Diverse > Forum Nissan
Holistic
Salutare. Incerc sa repar o caseta de directie de Nissan Qashqai J10.
Am identificat doua bucsi pentru axul cremalier din caseta, dar online nu gasesc decat una dintre ele (pe cea din stanga).
A mai reparat cineva caseta? Aveti idee de codul de reper pentru bucsa din dreapta? Este practic bucsa din capatul dinspre sofer, unde se ataseaza coloana de directie.
Multumesc!
janos
Liviu are anunt pentru bucse. Eu zic ca te poate ajuta.
Liviu G
Buna ziua. Cele doua bucse pe care le-ati identificat sunt identice ca si cote, dar diferite ca si constructie nu conteaza pe care o aveti se potrivesc pe masina ambele.Prima poza sunt cu cele doua bucsi originale identificate de dumneavoastra, iar cea de a doua poza sunt cu cele doua bucse originale plus cea alba confectionata de mine ( testata si verificata pe caseta de directie), iar cea de a treia poza este cu ambele bucse ( stanga / dreapta).
janos
Recomand colaborarea cu Liviu, stie ce scrie. Nu stiu cum e la J10 insa la mine a fost perfect. De 12K KM nu ma mai zgarie la ureche nici o bataie.
Holistic
Am luat legatura Janos... mersi mult, apreciez. Liviu este intr-adevar o referinta buna pe subiectul asta. Am comandat kit-ul complet de reparatie de la el.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.