Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Clio 5; Sfaturi cumparare
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio IV
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26
vvede
Salut,
Am considerat indicat sa deschid acest topic in care sa postam detalii despre viitoarea generatie Clio - 5.

http://www.automarket.ro/stiri/noua-genera...rcia-83457.html

Daca am gresit rog a se sterge topicul si a se muta. Multumesc
cata87
Daca e cel din http://www.largus.fr/actualite-automobile/...io-8962393.html, mie nu imi place botul si mai ales ledurile de zi.

In schimb as fi curios de noul motor 1.3 tce.
rtBK
Am vazut un clio cu botul camuflat si cu numere de probe prin pipera.. .who knows...
vieru7
QUOTE(rtBK @ 22 Mar 2018, 17:14)
Am vazut un clio cu botul camuflat si cu numere de probe prin pipera.. .who knows...
*


O poza ceva......
Ai reusit???
papa_mulo
Zboara timpul, parca saptamana trecuta s-a lansat clio IV iar acum doua zile faceliftul...iar maine vine clio V.
In fine, ce vroiam sa zic important e ca am citit undeva in alt articol ca aceeasi platforma CMF-B o sa fie folosita si pe viitorul logan.
rtBK
QUOTE(vieru7 @ 22 Mar 2018, 20:15)
O poza ceva......
Ai reusit???
*



Nu am făcut poza pentru că nu părea atât de diferit..
helldriver11
Motorul 1,3 TCE este deja utilizat pe Renault Modus si pe Renault Captul, insa numai pe modelele pentru Occident.
Captur are varianta de 150 Cp si ofera niste date interesante: demaraj 0-100 km/h 9,3 sec. iar top speed, 216 km/h.
mircea_aq
Vorbim despre acel Renault Modus care s-a produs pana prin 2012 ?
speedman
probabil la scenic se refera...
torquemada
1,3 TCe e H5H - motor nou.

E vorba de seria limitată Captur S-Edition de la 24600euro
Catalinmodena
Pai ca sa dai banii astia pe un Captur...
myreno4me
Bun pret la capturul ala.....mai scump ca megane GT !
helldriver11
Scuze, am scris in graba! De Renault Scenic era vorba...
Cat despre pretul Captur-ului cu motor de 1,3 TCE, este valabil pentru Franta. Iar in Franta Renault Megane GT pleaca de la 32.000 Euro.
helldriver11
Daca se adeveresc spusele revistei franceze, va fi un fiasco! Ce Dumnezeu, o fi masina de mic litraj, dar nici motoare de ascutitoare!
crisolro
asa, din fata si mascat pare mai degraba inspirat din logan, nu din megan radmasa.gif
speedman
Si clio 5 pe cand?
vvede
La anu'...
QUOTE
New Renault Clio 5 Coming Early Next Year With Electrification, Semi-Autonomous Driving
speedman
Ok, mersi...aveam impresia ca va fi prezentat anul asta...si deja le spuneam la consilierii de vânzări ca modelul actual e perimat (bine...nu e, arată foarte bine) si ca astept noul model...
rtBK
De pe facebook
speedman
cred ca va arata foarte bine...si va semăna mult cu megane ul, ceea ce este un lucru bun.
cj98czh
Vad ca au preluat stilul de tapiterie de la PSA ... nu arata deloc rau scaunele alea ..
AndreiMR
Ieri era unul camuflat prin Pitești. Nu am apucat să îl pozez, dar se putea vedea că fața e în stilul lui megane iar profilul era destul de similar cu cel actual
torquemada
De pe A3
ruh01
Ce hărtanit e camuflajul la usa din spate! Cred ca deja l-au bagat pe Uber. In pozele anterioare de prin strainatate era țiplă...
rtBK
Tot de pe Facebook
vvede
Hmm...
Tableta Tesla style - pare a fi aruncata acolo
Climatizarea de la Duster - nu neaparat un lucru rau
Cotiera pare a fi fixa si nu mobila - nasol dpmdv
Incarcare prin inductie - frumos
speedman
mie imi place...interiorul...ceasurile de bord seamănă cu cele de la seria 5 (g30)...tableta e ok...volanul la fel si scaunele...sa vedem exteriorul si pretul. Cred ca un exemplar dotat sare de 18 k
speedman
jante de gt...seamana cu megane, imi place...[attachmentid=1628099209]
SteppenWolf
https://www.topgear.com/car-news/first-look...lt-clios-screen

Sunt curios si cum o sa arate versiunea de baza
mircea_aq
Arata intr-un mare fel interiorul pentru o masina de clasa mica.
Exteriorul nu-mi place, pare o corceala intre actualele generatii de clio si megane.
Au aparut in sfarsit si padelele pentru DCT pe volan.
Ce vedem in imagini e RLINK3, sau e ceva pur demonstrativ ? Daca asa va arata vom avea o premiera: o masina de clasa mica cu sistem multimedia peste toate modele de clasa mai mare ale aceluiasi producator.
KaitenRed
Masina arata super la interior... cel mai mult imi place display-ul ceasurilor de bord, care arata mult mai calitativ fata de ce este acum pe Megane/Kadjar/Talisman. Scaunele arata si ele mai bine, cred ca sunt mai comode ca cele de pe Clio IV... un punct in minus pt mine ar fi tetierele tip virgula, care sigur nu sunt reglabile(fata-spate), cum nu sunt nici cele de pe Clio IV. Tableta de bord e senzationala, sunt curios ce functii noi are.
Astept cu nerabdare si un video cu exteriorul, pana acum mi se pare cum a spus mircea_aq o corceala smile.gif) si observ ca prinderea jantelor e tot in 4 prezoane.Astept de asemenea si o lista de preturi...daca ar avea preturile precum Clio IV chiar ar fi o masina reusita din toate perspectivele, am apreciat intotdeauna la Renault multitudinea de dotari pe care la VAG ai da un pumn de bani sa le ai.
rtBK
Is this it?
Gill_ro
Nu cred ca mai exista GTline ...mai nou avem RSline pentru Clio.
speedman
da, arată foarte bine...masina arata super si înainte, însă acum e si mai frumoasa.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.