Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Problema EGR
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II
Cristi244
Salut. Am un megane 2 din 2005 1.5dci k9k.. Problema a fost in felul următor.. Aveam pierderi de putere mergea neregulat la relanti.... Am pus tester si problema era din egr sa curatat dar nu sa remediat.. Am decis înlocuirea lui cu unul nou afertmarket mai exact magneti marelli problema a dispărut dupa înlocuire dar la trei zile sa aprins check si service am pus testerul si am o eroare DF114 Egr blocat.. A mai patit cineva nu stiu ce sa ii mai fac..
Gil26
Salut. Dupa inlocuirea EGR-ului trebuia facuta si o resetare a adaptivilor (mai ales ca au fost probleme si cu cel vechi) ex cu RZ002-EGR adaptives, atasat si o captura cu eroarea DF114 pentru MeganeII 1.5dCi K9K, pe langa asta as sugera sa fie facuta si o diagnosticare corecta a injectiei plus alte verificari necesare.
Cristi244
Am înțeles.. Mașina se comporta normal doar ca se aprinde Check si service si este eroare pe tester de egr blocat..

20 Feb 2022, 14:54:
Decalarea distributiei poate influenta treaba asta cu egr u?
cj98czh
inainte de a deschide topic nou, te rog, sa vezi daca nu este subiectul deja discutat si se continua acolo ... cum este inchidem aici.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.